خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

گلزنی روی ضربات کاشته/ رونالدو به دنبال طلسم‌شکنی در یورو 2020

گلزنی روی ضربات کاشته/ رونالدو به دنبال طلسم‌شکنی در یورو 2020

کد خبر: 1762907/29 زمان: 16:47   1400/03/31 بازدید: 2,536

گلزنی روی ضربات کاشته

کریستیانو زمانی روی ضربات کاشته لرزه بر تن هر حریفی می انداخت ولی حالا شرایط متفاوت شده است.

به گزارش "ورزش سه"، کریستیانو رونالدو بهترین گلزن تاریخ یورو است اما آمار کاشته هایش در تورنمنت های بزرگ ملی چنگی به دل نمی زند.

image

فوق ستاره تیم ملی پرتغال در مقابل آلمان به رکورد دوازده گل در یورو رسید. او می توانست از روی ضربه ایستگاهی به گل سیزدهم خود برسد اما موفق نبود. در حقیقت رونالدو در یورو و جام های جهانی دوران فوتبالش 50 ضربه آزاد مستقیم زده که فقط یک بار موفق به گلزنی شده است.  تنها گل رونالدو با ضربه کاشته در مقابل اسپانیا در مرحله گروهی جام جهانی 2018 بود که بازی با تساوی سه بر سه به اتمام رسید.

این در حالی است که به طور مثال اریک دایر از تیم ملی انگلیس با یک کاشته یک گل زده و گرت بیل با شش کاشته دو گل به ثمر رسانده است. دایر  در یورو 2016 مقابل روسیه با ضربه آزاد مستقیم گلزنی کرد.

image

رونالدو البته اخیرا در سطح باشگاهی نیز در ضربات کاشته زیاد موفق نبوده است. او فقط یکی از 72 ضربه کاشته اخیرش در یوونتوس را به گل تبدیل کرده است.

رونالدو با گلزنی در یورو 2020 به رکورد پنج دوره گلزنی در این مسابقات رسید که رکورد شگفت انگیزی است. اکنون رونالدو و پرتغال بازی مهمی مقابل فرانسه دارند که باید با پیروزی، صعودشان به یک هشتم نهایی را قطعی کنند.