۴۲۳ مبتلای جدید به کرونا در استان فارس/۳۸ بیمار دیگر جان باختند

۴۲۳ مبتلای جدید به کرونا در استان فارس/۳۸ بیمار دیگر جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبری بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استودیو سلامت فارس، از افزایش موارد نمونه گیری به ۴۰۹ هزار و ۹۶ مورد از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد.

وی مجموع بیماران شناسایی شده را از ابتدا تا امروز، بیستم آبان، ۱۰۷ هزار و ۳۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۹۱ هزار و ۴۶۴ بیمار با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او همچنین با ابراز تأسف از جان باختن ۳۸ هم استانی در اثر کووید ۱۹ طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از این بیماری را از ابتدای شیوع تاکنون هزار و ۷۷۳ نفر اعلام کرده و برای آنان غفران الهی آرزو کرد.

معاون درمان دانشگاه از مجموع هزار و ۷۳۲ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، وضعیت ۲۶۸ بیمار را وخیم گزارش کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۳ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که بیشترین میزان پذیرش بیمار در دوران کرونا بوده است.

او تاکید کرد: با حمایت مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تلاش و همت مدافعان سلامت، می‌توانیم روزهای بهتری را رقم بزنیم.