۱۴۰ شهید مدافع سلامت در کشور ثبت شده است

۱۴۰ شهید مدافع سلامت در کشور ثبت شده است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید اوحدی ظهر سه شنبه در جریان سفر یک روزه خود به استان زنجان در جمع خبرنگاران، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تسریع در به نتیجه رسیدن وضعیت شهدای سلامت آمادگی لازم را دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۴۰ شهید مدافع سلامت در سطح کشور داشتیم، اظهار کرد: پیش بینی شده تا هفته آینده برای همه شهدای سلامت کشور اقدامات بررسی پرونده انجام شود.

رئیس بنیاد شهید و ایثارگران انقلاب اسلامی، گفت: با تدبیری که رهبر معظم انقلاب داشتند و تعیین مصداق شهدای سلامت را به ستاد ملی مبارزه با کرونا محول کردند.

اوحدی با بیان اینکه بنابر دستورالعمل مصوب مسیر هموارتر شده است و اقدامات در این خصوص از امروز آغاز شده است، تاکید کرد: مدافعین سلامت در سطح کشور در جبهه سلامت تلاش می‌کنند و حکم شهید خواندن شهدای مدافع سلامت در کمیته شورای امنیت ملی به تأیید رسیده است.

وی در خصوص مسکن ایثارگران، ابراز داشت: با هماهنگی انجام شده قرار است برای ۵۰ هزار واحد مسکن وام با نرخ کم و باز پرداخت طولانی پرداخت شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، با بیان اینکه یکی از اقداماتی که امروز به جد دنبال تحقق آن هستیم، آغاز همزمان عملیات اجرایی مسکن ایثارگران در ۲۲ استانی در روز ۲۲ بهمن‌ماه امسال است، گفت: در همین راستا تفاهم‌نامه تامین ۱۲۵۰ مورد زمین برای تأمین مسکن منعقد شده است.

اوحدی با یادآوری اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن ایثارگران به طور همزمان در ۲۲ استان در روز ۲۲ بهمن امسال صورت گرفته است، افزود: علاوه بر این، زمینه برای ایجاد اشتغال ۱۲۰۰ شغل در جامعه ایثارگری کشور در قالب انعقاد تفاهم‌نامه با استان‌ها فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دولت مطابق با بند ج ماده ۸۷ قانون موظف به استخدام فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد شده است، تصریح کرد: این اقدام با اهتمام مجلس شورای اسلامی و در قالب مصوبه‌ای برای تغییر وضعیت فرزندان جامعه ایثارگری انجام خواهد شد.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه، از ساماندهی مزارهای شهدای زنجان که تا به امروز ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، خبر داد.

اوحدی در ادامه از مقاوم‌سازی صندوق اندوخته شاهد در بازار بورس خبر داد و خاطرنشان کرد: با اختیاراتی که صورت گرفته، به زودی شاهد مقاوم‌سازی سهام صندوق اندوخته شاهد در بورس خواهیم بود.