یکی از خطرناک‌ترین مشاغل در دوران کرونا

یکی از خطرناک‌ترین مشاغل در دوران کرونا

محمود نظرعلیان بازیگر باتجربه با بیان این مطلب گفت: سال قبل و پیش از شیوع کرونا در کارهای مختلفی حضور داشتم و ازجمله آن‌ها فیلم «پوست» برادران ارک بود ولی بعد از کرونا، کاری نکردم، چون هم پیشنهادات کاری کم شده و هم خطرات ابتلا به کرونا در پشت‌صحنه‌ها بالاتر است.

بازیگر «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» ادامه داد: ستاد کرونا درباره ادامه تولیدات نمایشی هشدار داده است ولی عوامل پروژه‌ها نیز گرفتاری‌های مالی دارند و می‌دانند اگر کار نکنند ممکن است دردسرهای‌شان در زندگی بیشتر شود، از همین رو خطر را به جان می‌خرند و جلوی دوربین می‌روند.

نظرعلیان تأکید کرد: تقریباً تمامی مشاغل امکان استفاده از ماسک را دارند ولی بازیگران مجبورند جلوی دوربین بدون ماسک ظاهر شوند که این، خودش خطر ابتلا را بالا می‌برد، به بیان بهتر یکی از خطرناک‌ترین مشاغل در دوران کرونا، بازیگری است.

بازیگر «سمفونی نهم» افزود: در کشور ما متولیان فرهنگ و هنر از ابتدای سال مدام وعده‌ حمایت از هنرمندان را داده‌اند که در عمل تا این تاریخ فقط در حد حرف باقی مانده است و بسیاری از هنرمندان گرفتاری‌های اقتصادی متعدد دارند و، چون رؤسا یا هیئت مدیره‌های خانه سینما و خانه تئاتر افراد قدرتمندی نیستند که بتوانند با رایزنی، تسهیلات را به سمت هنرمندان بیاورند، پس نتیجتاً مشکلات هنرمندان ادامه دارد.

بازیگر «تمشک» و «سیزده۵۹» خاطرنشان کرد: تقریباً تمامی اصناف در کشور ما، متولی‌ای دارند که به امورشان رسیدگی می‌کند. نگاهی کنید به سازمان نظام پزشکی یا سازمان نظام مهندسی که چگونه همه جوره از اعضایشان حمایت می‌کنند و آن را مقایسه کنید با بی‌تفاوتی هیئت مدیره خانه سینما نسبت به اعضا که حتی از توضیح درباره اتفاقات انتخابات خود هم سر باز می‌زند.

این بازیگر ۷۰ساله ابراز امیدواری کرد: باید دست به دعا برداریم و از خدا بخواهیم که شرایط سخت زندگی را برایمان ساده‌تر کند، چون با افزایش شمار مبتلایان به کرونا مطمئناً شرایط برای فعالیت‌های شغلی به مراتب سخت‌تر و پرخطرتر می‌شود و معیشت بسیاری از افراد جامعه به مخاطره خواهد افتاد.‌ای کاش مدیران فرهنگی بیشتر به فکر هنرمندان باشند و خدا هم کمک کند تا هر چه زودتر از شر این ویروس منحوس رهایی پیدا کنیم.

۲۴۱۲۴۱