گوشی pixel 4 باز هم با نقص ایمنی مواجه شد

گوشی pixel 4 باز هم با نقص ایمنی مواجه شد

گوشی pixel 4 باز هم با نقص ایمنی مواجه شدبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، دارندگان گوشی‌های Pixel 4 و 4 XL اعلام کردند که در باز کردن قفل گوشی با چهره باز هم با مشکل روبرو شده‌اند پیشتر نیز کاربران با این مشکل مواجه شده بودند، به طوری که گوشی هشدار می‌دهد دوربین خود را پاک کنید. همچنین شرکت گوگل در هفته‌های پیش برای حل این مشکل اقدام کرده بود اما این مشکل همچنان ادامه دارد.
بیشتر بخوانیداگر از کاربران این تلفن همراه باشید مشاهده می‌کنید که حتی با پاک کردن قسمت بالای صفحه، هر چقدر هم که تمیز باشد بازهم کار نمی‌کند و برای باز کردن قفل گوشی و راه اندازی مجدد تنها یک راه حل موقت ارائه می‌دهد.


نقص ایمنی در گوشی pixel 4


برخی از کاربران گزارش دادند با به روزرسانی Pixel 4 به Android 11 ، باز کردن قفل دستگاه متوقف شده است، اما این برای همه صدق نمی‌کند. عده‌ای از کاربران این درخصوص گفته‌اند که ممکن است این مشکل به یک سنسور دستگاه قبلی مرتبط باشد و یا این که احتمالا به کمبود داده‌ها به سنسورهای مجاورت و نور محیط مربوط می‌شود.


 آیا شرکت گوگل برای حل این مشکل آمادگی دارد یا خیر؟!


کاربران به نکته‌ای درخصوص به روزرسانی اندروید در نوامبر اشاره کردند که با این به روزرسانی هشدار پاک کردن گوشی برطرف شود، اما کاربران با نصب برنامه امنیتی پچ هم به این مشکل اشاره دارند و بازهم این گوشی در تایید صحت چهره مشکل دارد. از گوگل درخواست شده است که بنا به شرایط همه گیری کرونا و استفاده افراد از ماسک، هرچه سریع‌تر برای رفع این مشکل اقدام کند.


انتهای پیام/