گزارش؛/ ستاره مغضوب بارسا در صدر موثرترین مهاجمان لالیگا

گزارش؛/ ستاره مغضوب بارسا در صدر موثرترین مهاجمان لالیگا

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از موندودپورتیوو، تابستان امسال بود که لوئیس سوارز پس از حرف و حدیث های بسیار سرانجام از بارسا جدا شد و به اتلتیکو پیوست. جدایی سوارز شکل خوبی نداشت و او با دستور باشگاه و در حالی که رونالد کومان با جدایی او موافق نبود، در نهایت چاره ای جز قطع همکاری با آبی اناری ها پس از شش سال نداشت. سوارز با گریه از بارسا جدا شد ولی خیلی زود در تیم جدیدش توانست مستقر شده و در همان بازی اول برابر گرانادا دو گل به ثمر رساند.

image

سوارز تا به اینجا توانسته 5 گل در لالیگا به ثمر برساند و طبق آمار، موثرترین گلزن رقابت ها بوده است. سوارز این 5 گل را در 374 دقیقه به ثمر رسانده یعنی متوسط هر 74.8 دقیقه یک گل.

image

اویارسابال ستاره سوسیداد هم توانسته شش گل در 549 دقیقه بزند یعنی متوسط هر 91.5 دقیقه یک گل. 4 گل او از روی نقطه پنالتی بوده است.

image

پس از این دو، کارلوس سولر ستاره والنسیا قرار دارد که در 370 دقیقه توانسته 4 گل بزند یعنی متوسط هر 92.5 دقیقه یک گل. او یکشنبه شب برابر رئال موفق به هت تریک شد. سه گل او از روی نقطه پنالتی بوده است.

image

ژوائو فلیکس ستاره پرتغالی اتلتیکو هم در رده چهارم قرار دارد. او توانسته در 487 دقیقه 5 گل بزند یعنی متوسط یک گل در هر 96.5 دقیقه. تمام گل های او در جریان بازی بوده اند. او یک پنالتی را هم برابر اوساسونا از دست داد.