خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

کمک 400 میلیون یورویی به تیم قطبی / آغاز سوپرلیگ چین با حضور سه ایرانی (عکس) 

کمک 400 میلیون یورویی به تیم قطبی / آغاز سوپرلیگ چین با حضور سه ایرانی (عکس) 

به گزارش "ورزش سه"، سوپر لیگ چین از حدود دو هفته آینده شروع خواهد شد. در این رقابت ها سه ایرانی هم حضور خواهند داشت. به همین بهانه خبرنگار ما با جهانیار محبی، یکی از این سه ایرانی که به عنوان مربی در تیم هنان جیانی حضور خواهد داشت گفت و گویی انجام داده است:

برگزاری افتتاحیه با حضور 15 هزار تماشاگر

سوپر لیگ چین در فصل جدید قرار است با حضور 16 تیم برگزار شود. تیم های گوانجو اف اسی و گوانجو سیتی بازی افتتاحیه مسابقات را روز 31 فروردین انجام خواهند داد. این دیدار قرار است در حضور 15 هزار نفر تماشاگر برگزار شود. هر تیم در این فصل 30 بازی انجام می دهد و مسابقات در 3 یا 4 دوره برگزار خواهد شد. دو دوره اول مسابقات در قرنطینه خواهد بود و بعد از دو قرنطینه اول احتمالا بازی ها به صورت نرمال برگزار می شود. قرنطینه اول با 5 بازی برای هر تیم از  31 فروردین شروع می شود. این دوره در دو مکان مختلف که یکی در شهر گوانجو و دیگری در شهر سوژو خواهد بود، برگزار می شود. 

image

حضور سه ایرانی در فصل جدید لیگ چین

اتفاق جالبی که در این دوره رخ می دهد این است که سه ایرانی در این فصل در لیگ چین فعالیت خواهند کرد. مجتبی پورعلی گنجی به عنوان بازیکن در تیم شنزن، افشین قطبی به عنوان سرمربی در تیم چانگژو لیونز و بنده هم به عنوان مربی در تیم هنان جیانی سه ایرانی حاضر در این دوره از رقابت ها خواهیم بود. هر سه تیم در یک گروه از قرنطینه یک حضور دارند. بازی اول بین تیم شنزن با حضور پورعلی گنجی و تیم ما برگزار می شود. بازی دوم هم بین تیم چانگژو با حضور قطبی و تیم ما است.

تعطیلی یک ماهه بعد از 5 بازی

تیم ها 5 بازی ابتدایی خود را در مدت 30 روز انجام می دهند و بازی ها به دلیل حضور تیم ملی چین در مقدماتی جام جهانی 2022 به مدت حدود یک ماه تعطیل خواهد شد. بعد از آن دور دوم قرنطینه با انجام 7 دیدار پیگیری خواهد شد.

image

کمک 400 میلیون یوریی به تیم قطبی

تیم افشین قطبی در این فصل جزو 5-6 تیم بالای جدول به حساب می آید. دولت ایالت هوبئی حدود 400 میلیون یورو به این تیم کمک کرده است. با توجه به این موضوع تیم چانگژو با 14 بازیکن جدید قرارداد امضا کرده است. این بازیکنان که در بین شان هم نفرات خارجی و هم نفرات داخلی دیده می شود، کیفیت خیلی بالایی دارند. انتظار مالک باشگاه هم در چنین شرایطی این است که چانگژو حتی بتواند در این فصل سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم کسب کند. به این ترتیب انتظارات از قطبی و تیمش بسیار بالا خواهد بود.