خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

کشمکش پرسپولیس و بیرانوند ادامه دارد / سردرد شش میلیارد تومانی مرد شماره یک 

کشمکش پرسپولیس و بیرانوند ادامه دارد / سردرد شش میلیارد تومانی مرد شماره یک 

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا بیرانوند که در روزهای پایانی فصل گذشته با توجه به قراردادی که بین باشگاه پرسپولیس و انتورپ بلژیک منعقد شده بود، راهی این کشور شده بود، اکنون خواهان مطالبات خود از این باشگاه شده است.

گلر ملی‌پوش اسبق پرسپولیس طی پرونده‌ای که در کمیته تعیین وضعیت شکل داده خواهان مبلغی نزدیک به 6 میلیارد از این باشگاه با توجه به مطالبات خود شده است که البته باشگاه پرسپولیس نیز طی روزهای اخیر با کمک تیم حقوقی خود با این موضوع مخالفت کرده و مدعی شده که مطالبات این بازیکن دقیق نیست و تفاوتی چشمگیر با ادعای او دارد.

بیرانوند که پیش از این نیز شایعاتی درباره تشکیل پرونده علیه باشگاه پرسپولیس در فیفا از سوی وی منتشر شده بود، اکنون در کمیته انضباطی و تعیین وضعیت پیگیر مطالبات خود است. این در حالیست که در مقطع جدایی بیرانوند، این باشگاه سود مناسبی از این انتقال برای حل مشکلات مالی خود کسب کرده بود. با این حال اکنون در این گزارش قصد داریم به موضوع اختلاف طرفین بر سر مسائل مالی شکل گرفته و ادعاهای آنها بپردازیم و باید دید در نهایت کمیته تعیین وضعیت حق را به کدامیک خواهد داد.

جدایی زودهنگام و از دست رفتن پاداش قهرمانیاولین چالش بین طرفین به موضوع جدایی بیرانوند و حضور او پیش از پایان فصل در انتورپ بلژیک مربوط است. جایی که باعث شده باشگاه پرسپولیس مدعی شود که او از پاداش قهرمانی محروم خواهد شد و چنین چیزی به او تعلق نخواهد گرفت. بیرانوند اما در مستنداتی که در اختیار کمیته تعیین وضعیت قرار داده مدعی شده که این جدایی به خواست باشگاه پرسپولیس و برای حل مشکلات مالی‌اش در آن مقطع بود. بیرانوند باید در نیم فصل فوتبال ایران راهی بلژیک می‌شد اما با توجه به اپیدمی کرونا این موضوع به تعویق افتاد و او در فاصله 6 بازی مانده به پایان فصل راهی بلژیک شده بود. این در حالیست که او در آن مقطع برای انجام تست‌های پزشکی راهی بروسکل شده بود اما مدیرعامل وقت سرخپوشان طی نامه‌ای به باشگاه انتورپ با اشاره به حضور این دروازه‌بان در بلژیک، خواهان پرداخت مبلغ کامل رضایتنامه و نهایی شدن این انتقال شد. اتفاقی که در آن مقطع افتاد و بیرانوند به حضور خود در این کشور طبق قرارداد ادامه داد.

بیرانوند بر این اساس مدعی است که حضورش در بلژیک ناخواسته و بنا بر خواسته باشگاه پرسپولیس بوده و قهرمانی این تیم نیز در آن مقطع تقریبا مسجل شده بود و بر این اساس باید پاداش مربوط به قهرمانی به وی تعلق می‌گرفته است. این یکی از بندهای مورد چالش در پرونده‌ای است که بیرانوند علیه باشگاه شکل داده و خواهان مطالبات خود شده است.  بیرانوند مدعی است که در فاصله شش بازی به پایان فصل با این تیم و در شرایطی که قهرمانی سرخ‌ها مسجل شده بود، این تیم تنها به واسطه مشکلات مالی و نیاز به دریافت مطالبات رضایتنامه از انتورپ، ITC را برای این باشگاه صادر کرده و او از این حیث متضرر شده است. باشگاه پرسپولیس با توجه به جدایی زودهنگام این گلر حدود 2 میلیارد از قرارداد وی را با توجه به جدایی و عدم تعلق گرفتن پاداش از وی کسر کرده‌اند.

image

تبلیغات دردسرساز علیرضا بیرانونددیگر موضوعی که باعث کسر قرارداد از بیرانوند شده مربوط به ادعای این باشگاه در خصوص تبلیغات همسو با باشگاه است. طبق بندی که در قرارداد بین باشگاه و بیرانوند منعقد شده است، در صورتی که این گلر تبلیغی انجام دهد 30 درصد از قراردادش کسر می‌شده. بیرانوند اما مدعی است که در زمان حضورش در این باشگاه تبلیغی نداشته که باشگاه را متضرر کرده باشد. با این حال باید دید قرارداد این گلر در دوره حضورش در پرسپولیس با یک تولیدی البسه و همچنین یک کمپانی که بیلبوردهای آن هنوز در سطح شهر دیده می‌شود، به چه شکل بوده و آیا او قادر خواهد بود این موضوع را از قراردادش منفک کند یا خیر.

متمم بی نتیجه با محمدحسن انصاریفردآخرین موضوع مورد بحث در خصوص پرونده شکل گرفته از سوی بیرانوند و باشگاه پرسپولیس درباره متممی است که محمدحسن انصاریفر به عنوان مدیرعامل اسبق این باشگاه در قراردادش قرار داده بود. طبق این متمم مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس با توجه به همکاری و سودی که این گلر در موضوع رضایتنامه از انتورپ داشته، مستحق دریافت مبلغ یک و نیم میلیارد بوده است. با این حال این گلر چه در دوره رسول پناه و چه اکنون که تیم حقوقی باشگاه این مساله را رد کرده‌اند، نتوانسته این متمم را به اثبات برساند و آن را دریافت کند.

این پرونده که پیش از سال جدید در کمیته تعیین وضعیت دنبال شده است، با لایحه‌های دفاعی باشگاه پرسپولیس همراه شده است و باید دید کشمکش 6 میلیاردی بین پرسپولیس و بیرانوند به کجا خواهد کشید. این پرونده قرار است طی روزهای آتی در دستور کار کمیته تعیین وضعیت قرار گیرد و باید دید کدامیک موفق خواهد شد ادعای خود را به اثبات برساند.