کشف ۱۰ میلیاردی سیگار‌های قاچاق در تهران

کشف ۱۰ میلیاردی سیگار‌های قاچاق در تهران

کشف ۱۰ میلیاردی سیگار‌های قاچاق در تهرانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "علی اصغر محمودیان" اظهار داشت: با کسب خبری مبنی بر اینکه تعدادی از رانندگان خودرو‌های شوتی در حال تخلیه مقادیری کالای قاچاق در حوالی خیابان "مولوی" هستند، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام شدند و بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که نشانی اعلامی منزل مسکونی قدیمی است و دو دستگاه خودرو شوتی در حال ورود به ساختمان مسکونی هستند.
جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران افزود: مراقبت‌های ویژه پلیسی آغاز شد تا اینکه هر دو خودروی شوتی وارد منزل شدند و پس از تخلیه کالا قصد خروج از محل را داشتند که هر دو خودرو توقیف و رانندگان آن دستگیر شدند.
این مقام انتظامی بیان داشت: در بررسی‌های بیشتر ۸۰۰ هزار و ۷۶۷ نخ سیگار فاقد بارنامه و مجوز‌های قانونی کشف شد.
سرهنگ محمودیان با بیان اینکه متهمان به قاچاق بودن کالا‌ها اعتراف کردند، گفت: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۱۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با بیان اینکه کالای کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد، اضافه کرد: هر دو متهم پس از تحقیقات تکمیلی برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.