خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

پرواز اولین تاکسی پرنده در فرانسه + فیلم

پرواز اولین تاکسی پرنده در فرانسه + فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به همه گیری ویروس کرونا در نقاط مختلف دنیا و محدودیت های زیادی که در زمینه حمل و نقل و برقراری ارتباط با جوامع دیگر به وجود آمده است شرکت های مختلف جهان در عرصه خودرو، محصولات متنوع شان را تولید و در اختیار مردم قرار داده اند. یکی از وسایل پر استفاده در عصر نوین امروزی تاکسی ها هستند که اقشار مختلف مردم با توجه به نوع نیاز هایی که دارند از آن ها استفاده های فراوانی می کنند. شرکت های زیادی در زمینه تولید خودرو و تجهیزات هوشمند مرتبط با آن ها فعالیت می‌کنند، اما به تازگی تولید تاکسی های پرنده برای تسهیل رفت و آمد مورد توجه مدیر های کلان این کمپانی ها قرار گرفته است.


تاکسی هوایی


شرکت فناوری آلمان به همراه مقامات منطقه ای فرانسه نمونه اولیه ای از یک تاکسی پرنده را رونمایی کرده اند که می تواند پروازهای نمایشی را از اوایل سال 2024 در پاریس آغاز کند. به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، این تاکسی پرنده ساخت شرکت یو‌ای ام (UAM) آلمان است و ولوکوپتر (Volocopter) نام دارد. این تاکسی پرنده پرواز آزمایشی خود را در نمایشگاه هوایی لوبوژه (Le Bourget) در پاریس انجام داد.


فلوریان رویتر (Florian Reuter) مدیر اجرایی این شرکت آلمانی در این زمینه گفت: ما هم اکنون این تاکسی پرنده را به هیچ فردی نمی‌فروشیم. در آینده تجهیزاتی به آن اضافه خواهد شد و افرادی برای پرواز کردن با آن آموزش می‌بینند. آنگاه شما به عنوان یک مشتری برای استفاده از آن تماس می‌گیرید و شما تنها هزینه پرواز با آن را پرداخت می‌کنید. با افزایش ساخت شمار زیادی از این نوع تاکسی پرنده ما حتی می‌توانیم هزینه یک تاکسی عادی را از شما دریافت کنیم تا همگان بتوانند استفاده از این نوع تاکسی را تجربه کنند.


تاکسی پرنده ولوکوپتر در فرانسه


طبق گفته های مدیر اجرایی شرکت آلمانی پرواز با این تاکسی پرنده بسیار آسان است و هر فردی که با آی پد کار کرده باشد می‌تواند با ولوکوپتر هم پرواز کند. وی افزود: در رابطه با قوانین ما البته به یک خلبان دارای مجوز پرواز با بالگرد نیاز داریم. این برای عمل به قوانین است. اما با گذشت زمان دریافت مجوز برای آن آسان‌تر می‌شود. ما می‌خواهیم سرانجام کاری انجام دهیم که این تاکسی پرنده به طور کاملا خودکار پرواز کند؛ بنابراین شما نیازی به مجوز خلبانی ندارید. شما مقصد خود را به ولوکوپتر اعلام می‌کنید و آن شما را به طور خودکار و ایمن به مقصد می‌رساند.


بازار های جهانی در صنعت حمل و نقل اقبال بسیار خوبی به چنین محصولات متنوع و هوشمند دارند چرا که طراحی فوق العاده و امکانات پیشرفته این نوع تاکسی های پرنده می تواند باعث دگرگونی بازار خودرو و تحول در صنعت حمل و نقل شود. ظرفیت بازار برای خرید این تاکسی پرنده بسیار بزرگ است به طوری که می تواند یک بازار ۱۰ تریلیون دلاری را شامل شود. این بازار به منزله یک فرصت بزرگ برای تولید کنندگان تاکسی های پرنده است تا با رشد علم و فناوری و آموزش های مستمر و بالا بردن سطح دانش مدیران و مهندسان شان بتوانند محصولی جدید با کلی امکانات متفاوت و پیشرفته نسبت به رقبا تولید کنند. تخمین زده شده است که تا سال ۲۰۲۳ تنها با فروش تاکسی پرنده این شرکت آلمانی بتواند فرصت بازاری برای فروش محصولات خود را به میزان ۳۰۰ میلیارد دلار به دست آورد.


تاکسی پرنده، تحولی شگرف در حمل و نقل


حال باید منتظر ماند و دید در گذر زمان تا چه حد این شرکت می تواند به اهداف خود دست پیدا کند و با تولید تاکسی های پرنده سهم بسزایی از صنعت حمل و نقل جهانی را از آن خود کند. طبیعتا اقبال کاربران به این نوع وسایل نقلیه در به دست آوردن جایگاه بهتر برای این کمپانی تولید کننده بسیار اهمیت دارد.


در ادامه ویدئویی از پرواز این تاکسی پرنده در فرانسه را مشاهده می کنید:بیشتر بخوانیدانتهای پیام/