خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

هفته‌ای بارانی در بیشتر مناطق کشور

هفته‌ای بارانی در بیشتر مناطق کشور

کارشناس هواشناسی:

کارشناس هواشناسی: طبق نقشه‌های هواشناسی بسیاری از نقاط کشور در هفته پیش رو بارانی خواهند بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امیر سرکرده افزود: پیش بینی می‌شود هفته‌ای که پیش رو داریم هفته خوبی از نظر بارش باشد.
وی ادامه داد: امروز بارش‌ها را در نواحی شمال غرب؛ غرب و همچنین دامنه‌های مرکزی زاگرس داریم. استان‌هایی مثل آذربایجان غربی شرقی و اردبیل امروز منتظر بارش باشند.

سرکرده افزود: کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستانی‌ها امروز بارش را تجربه می‌کنند. در استان لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، همدان، استان مرکزی، قم و اصفهان امروز بارانی خواهند بود.
وی گفت: فردا هم بارش‌ها در این نواحی ادامه دارد. امروز در دامنه‌های جنوبی البرز استان‌هایی مثل قزوین و زنجان بارش‌ها آغاز می‌شوند.
کارشناس هواشناسی افزود: در تهران و شمال سمنان هم از فردا بارش را خواهیم داشت. در سواحل دریای خزر، گیلان، گلستان و مازندران از امشب باید منتظر بارش باشیم.
وی گفت: از دوشنبه در خراسان شمالی، جنوبی و رضوی بارش‌ها آغاز خواهند شد. در نواحی مرکزی کشور مثل یزد شمال استان کرمان و فارس هم اواسط هفته از دوشنبه به بعد بارش‌ها شروع می‌شوند.
سرکرده افزود: در شمال سیستان و بلوچستان از دوشنبه به بعد هم بارش‌ها بصورت خفیف و پراکنده خواهند بود.
وی گفت: آب‌های جنوبی کشور هم به علت وزش باد مواج است. به علت انتقال انرژی باد به سطح دریا خلیج فارس و تنگه هرمز امروز و فردا مواج است.
سرکرده افزود: با توجه به افزایش دما که در ۲ روز گذشته بر سواحل دریای خزر داشتیم و بسیاری از شهر‌های استان‌های ساحلی خزر که دمایشان به بالای ۳۰ درجه رسید پیش بینی می‌شود حدود ۱۰ تا ۱۲ درجه کاهش دما در این مناطق داشته باشیم.
کارشناس هواشناسی گفت: آسمان تهران امروز صاف و کمی ابری است و فقط در ارتفاعات تهران هوا ابری است و بارش‌های پراکنده رخ خواهد داد و تهرانی باید از فردا منتظر بارش در استان و شهر تهران باشند.