نیروهای عراقی ۴ عنصر تکفیری داعش را در «سامراء» بازداشت کردند

نیروهای عراقی ۴ عنصر تکفیری داعش را در «سامراء» بازداشت کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، سلسله عملیات‌های ضد تروریستی ارتش عراق در نقاط مختلف این کشور ادامه دارد. نیروهای عراقی در همین راستا عملیات ضد تروریستی جدیدی را علیه بقایای تکفیری‌ها در شهر سامراء کلید زدند.

بر اساس این گزارش، رسانه‌های عرب زبان اعلام کردند که در جریان عملیات مذکور، نیروهای عراقی موفق شدند ۴ عنصر تکفیری داعش را شناسایی و بازداشت کنند. عناصر بازداشت شده پیشتر نیز تحت تعقیب بودند که در نهایت توسط دستگاه اطلاعات عراق شناسایی شدند.

این درحالی است که روز گذشته تروریست‌های تکفیری داعش تلاش کردند بر منطقه‌ای در جنوب «سامراء» واقع در استان صلاح الدین سیطره یابند. هدف اصلی و اساسی تروریست‌ها از یورش به جنوب سامراء تسلط بر منطقه «تل الذهب» بود.

با این حال، تلاش تکفیریهای داعش در جنوب سامراء با دخالت به موقع نیروهای عراقی و حشد شعبی مواجه شد. نیروهای مقاومت توانستند مانع از پیشروی تکفیریها در جنوب سامراء شوند. نیروهای حشد شعبی شماری از عناصر تکفیری را در جنوب سامراء به شدت زخمی کردند. در همین حال، تعدادی دیگر از عناصر تکفیری نیز فرار را بر قرار ترجیح داده و از جنوب سامراء گریختند.