مصادیق رأی‌گیری مخفی در طرح شفافیت آراء دقیق‌تر مشخص شود

مصادیق رأی‌گیری مخفی در طرح شفافیت آراء دقیق‌تر مشخص شود

حجت‌الاسلام حسن شجاعی نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس برای طرح شفافیت آراء گفت: شفافیت آراء در مجلس حرکت مثبت و موثری در این مسیر است و با استقبال نمایندگان مواجه خواهد شد.

وی افزود: این حق مردم است که بدانند نماینده و وکیل آنها در مجلس به طرح‌ها و لوایح چه رایی می‌دهد و چه مواضعی دارد، طرح شفافیت آراء به این مسأله کمک می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: شفافیت آراء باعث می‌شود تا نماینده نسبت به رایی که می‌دهد پاسخگو باشد و از ثمرات این طرح آن است که نماینده بتواند در مقابل رأیی که می‌دهد دفاع کند و پاسخگو باشد.

شجاعی خاطرنشان کرد: اگر هم در طول زمان انجام وظیفه نمایندگی، نماینده با توجه به فضای حاکم ناچار به تغییر موضع‌اش باشد باید علت آن را به مردم توضیح دهد و شفافیت آراء به این امر کمک می‌کند.

وی افزود: نکته‌ای که در اینجا وجود دارد بحث رأی‌گیری‌های مخفی است که باید به مصادیق آن به طور دقیق‌تر مشخص شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در پایان گفت:‌ اگرچه در طرح شفافیت آراء آمده که موارد صنفی، امنیتی و ... از مواردی است که رأی‌گیری در مورد آنها مخفی خواهد بود، اما لازم است که در این طرح مصادیق در این باره عینی‌تر و مشخص‌تر باشد که در چه مواردی رأی‌گیری مخفی خواهد بود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌