مدیر اداره رسیدگی به تخلفات انتخابی آمریکا استعفا داد

مدیر اداره رسیدگی به تخلفات انتخابی آمریکا استعفا داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌ان، «ریچارد پیلگر» مدیر اداره رسیدگی به تخلفات انتخاباتی وزارت دادگستری آمریکا، در اقدامی اعتراضی، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

استعفای وی واکنشی است انتقادی به ابلاغیه «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا مبنی بر لزوم انجام تحقیقاتی که به یافتن شواهدی مستدل درباره بروز تخلف در انتخابات ۲۰۲۰ منتهی شود.

اگرچه ویلیام بار مدعی شده که ابلاغیه او به این معنا نیست که وزارت دادگستری شواهدی مبنی بر بروز تقلب در دست دارد؛ ریچارد پیلگر در استعفانامه خود نوشت: ابلاغیه دادستانی کل، سیاست چهل ساله عدم مداخله در روند رسیدگی به تخلفات انتخاباتی را منسوخ می‌کند.

گفته می‌شود که اقدام ویلیام بار در همسویی با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا انجام می‌شود که از نتایج مبارزه انتخابی خود با جو بایدن نامزد دموکرات این دور از رقابت‌ها ناراضی است و تهدید کرده که به دیوان عالی شکایت می‌کند.

اتهام‌های ترامپ مبنی بر بروز تقلب انتخاباتی با توسل به شیوه رای‌گیری پُستی و به موازات آن، ادعای برخی از چهره‌های سرشناس حزب دموکرات که سیستم الکترال را زیر سوال برده و می‌گویند که نتیجه باید بر مبنای رای مردمی باشد؛ به تردیدهای موجود مبنی بر غیردموکراتیک بودن روند رای گیری در آمریکا، دامن می‌زند.