مایکروسافت به دنبال همکاری با استودیوهای بازی سازی ژاپنی است

مایکروسافت به دنبال همکاری با استودیوهای بازی سازی ژاپنی است

مایکروسافت دنبال به دست آوردن توسعه دهندگان کوچک و بزرگ ژاپنی استبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مایکروسافت به تعدادی از استودیو‌های کوچک تا بزرگ در ژاپن نزدیک می‌شود تا بتواند آن‌ها را به لیست توسعه دهندگان انحصاری خود اضافه کند.


مایکروسافت با تقویت موقعیت خود در ژاپن به دنبال این است که سونی را کنار بزند. در حالی که نینتندو برتری دارد و بعید به نظر می‌رسد که در مقابل ایکس باکس سری ایکس جایگاه خود را از دست بدهد، مایکروسافت در تلاش است تا با تقویت نمونه کار‌های خود در استودیو‌ها، جایگاه خود در ژاپن را تغییر دهد.
بیشتر بخوانیدرئیس استودیو Koei Tecmo ، هیساشی کوینوما، اظهار داشت که اگر شرکت مایکروسافت علاقه خود به ژاپن را نشان دهد آزاد است تا بازی‌های بیشتری از این استودیو را در کنسول‌های خانواده Xbox منتشر کند.


هیدکی یاسودا، تحلیلگر موسسه تحقیقات آس مستقر در توکیو، اظهار داشت: "ایکس باکس اگر گام‌های درستی را برای آینده بردارد، فرصت این را خواهد داشت که ژاپن را بعد از آمریکا به دومین بازار بزرگ محصولات خود تبدیل کند. توجه به سونی در حال کمتر شدن است و طرفداران این موضوع را متوجه شده‌اند."


مایکروسافت دنبال به دست آوردن توسعه دهندگان کوچک و بزرگ ژاپنی است


آیا مایکروسافت جای سونی را می‌گیرد؟


مایکروسافت به همین زودی قادر نخواهد بود جایگاه سونی را به عنوان رتبه دوم بعد از نینتندو در ژاپن تصاحب کند، اما حداقل این است که شروع به ایجاد تغییر کرده است.


جرمی هینتون، رئیس عملیات ایکس باکس در آسیا، در رابطه با این گفتگو‌ها و خرید احتمالی توسعه دهندگان هیچ اظهار نظری نکرده، اما گفته است که مایکروسافت همیشه برای گفتگو با سازندگان آماده است. با این حال باید منتظر بود و دید مایکروسافت توانایی تصاحب بازار ژاپن را دارد یا به راحتی در بازار این شرکت شکست خواهد خورد.


انتهای پیام/