ماجرای تعجب برانگیز مردی که در فیسبوک به دنبال همسر دوم است

ماجرای تعجب برانگیز مردی که در فیسبوک به دنبال همسر دوم است

ماجرای مردی که در فیسبوک به دنبال همسر دوم است


به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در سال‌های اخیر در فیس‌بوک با صفحات زیادی از اعلامیه‌های ازدواج روبه‌رو می‌شویم که به شکل پیچیده‌ای از خواستگاری اشاره دارد. برخی از آن‌ها دفاتر تخصصی ازدواج را نشان می‌دهند، اما آنچه که قبلا با آن روبه‌رو نشده‌ایم این است که کسی تقاضای ازدواج برای همسر دوم شدن می‌دهد. برخی این تقاضا از طریق این کاربر فیس بوک را بهانه‌ای برای افزایش تعداد دنبال‌کنندگان می‌دانند.


این اطلاعیه بسیار مختصر و مفید بود و همه شرایط را مشخص می‌کرد: "همسر دوم مورد نیاز است. مشخصات او در سنی بین ۳۰ تا ۴۰ سال، برای یک مرد متاهل چهل ساله که کار او تجارت است. او خوش‌تیپ و ورزشکار و تحصیل کرده است." این فرمول شبیه تبلیغات در روزنامه‌ها و مجلات قدیمی است؛ به خصوص همسر دوم بودن او حس کنجکاوی را برمی‌انگیزد. هفت روز بعد از انتشار این پست یکی از کاربران از طریق چت شخصی با او ارتباط برقرار کرد تا راز این پست او را متوجه شود.


وی توضیح داد که نام وی احمد.م ۳۹ ساله، فارغ التحصیل دانشکده هنر و دارنده فوق لیسانس تاریخ و دیپلم روانشناسی تربیتی و دیپلم مطالعات اسلامی است. او در مورد وضعیت تاهل و دلیل جستجوی همسر از این طریق، گفت: من متاهل هستم و بچه دارم و می‌دانم که شما راضی نخواهید شد، اما زن اول من این موضوع را پذیرفته است و من او را متقاعد کردم. وی ادامه داد: می‌دانم که این موضوع کمی پیچیده است زیرا دیدگاه جامعه این است که همسر دوم باعث از بین رفتن زندگی اول مرد می‌شود ولی نظر من مخالف جامعه است و به این موضوع اعتقاد ندارم.
بیشتر بخوانیداو افزود: رسانه‌های اجتماعی یک محیط دارای آزادی است؛ به دلیل اینکه همه واقعیت‌ها را نشان نمی‌دهد، مردم راحت‌تر با آن برخورد می‌کنند، دور از محدودیت‌هایی که ممکن است جامعه برای آن‌ها ایجاد کرده باشد، اما من شرایط بسیار عادی تعیین کردم و این شرایط بسیار معقول است.


وی در مورد نظرات مخالف دنبال‌کنندگان صفحه خود در رابطه با این پست و شفاف نبودن شخصیت وی برای آن‌ها  که باعث فقدان اعتبار برای آن‌ها شده‌است، گفت: برای درک این موضوع باید افق‌های دید خود را گسترش دهد چون من چیز اشتباه یا ممنوعی نمی‌خواهم؛ من می‌خواهم خانه و خانواده‌ام را گسترش بدهم. او در مورد رسیدن به هدف خود در این صفحه گفت: تاکنون بیشتر کسانی که با من تماس گرفته‌اند متعجب بودند و هیچ کس این موضوع را جدی نگرفته است.


انتهای پیام/