خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

فرنگی کاران چگونه صاحب دوبنده تیم ملی می شوند؟/ نگاهی به تیم المپیکی محمد بنا؛ پنج شدیم، اما شش نه!

فرنگی کاران چگونه صاحب دوبنده تیم ملی می شوند؟/ نگاهی به تیم المپیکی محمد بنا؛ پنج شدیم، اما شش نه!

به گزارش "ورزش سه"، حسرت شکست 4 بر 4 و نزدیک حسین نوری در نیمه نهایی برابر حریف چینی بر دل همه اهالی کشتی ماند. اگر این فرنگی کار وزن 87 کیلوگرم فقط یک امتیاز بیشتر می گرفت، تیم ملی کشتی فرنگی می توانست با تکمیل شدن 6 سهمیه المپیکی خود از همین حالا بدون دغدغه تنها و تنها به فکر حضور قدرتمند در توکیو باشد. حالا هنوز کسب یک سهمیه باقی مانده و فقط یک فرصت در بلغارستان وجود دارد؛ جایی که به مراتب کسب سهمیه از آلماتی سخت تر خواهد بود. در قزاقستان سهمیه ها با شکست رقبای آسیایی به دست می آمد، اما در بلغارستان همه جاماندگان از سراسر دنیا می آیند و این کار را برای نماینده اعزامی ایران دشوار خواهد کرد.بعید است بازهم حسین نوری گزینه مدنظر کادرفنی برای اعزام به بلغارستان باشد و احتمالا رامین طاهری با نظر محمد بنا به صوفیه اعزام می شود تا بلکه بتواند سهمیه های کشتی فرنگی را در المپیک تکمیل کند.طاهری که در مسابقات جهانی 2019 قزاقستان نیز تا یک قدمی کسب سهمیه پیش رفت، شاید بتواند حسرتی که از آلماتی بر دل کادرفنی مانده را به شادی تبدیل کند.با این حال دغدغه بزرگتر این روزهای محمد بنا و دستیارانش چگونگی انتخاب کشتی گیران برای حضور المپیک است. فرآیندی که فدراسیون کشتی برای انتخاب کشتی گیران در نظر گرفته بود، به خاطر شیوع کرونا به خوبی اجرا نشد و حالا بنا که اعتقاد چندانی به انتخابی رودررو ندارد؛ احتمالا از دل تورنمنت های بین المللی تیمش را انتخاب خواهد کرد.

imageالبته تا حدودی می توان گفت ترکیب تیم المپیکی بنا از همین حالا تقریبا مشخص شده چون برخی کشتی گیران اختلاف سطح خود را با بقیه نشان داده اند.در وزن 60 کیلوگرم علیرضا نجاتی که در جهانی 2019 با کسب مدال برنز سهمیه هم کسب کرد، یکی، دو رقیب مثل پویا ناصرپور دارد؛ اما اگر روند قبلی را ادامه دهد، احتمالا صاحب دوبنده تیم ملی در این وزن خواهد بود.در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی با نمایش فوق العاده ای که در آلماتی از خودش نشان داد و در نهایت سهمیه سخت این وزن را کسب کرد، احتمالا می تواند به المپیک هم اعزام شود؛ اگرچه حسین اسدی تنها رقیب او خواهد بود.در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی تقریبا بدون رقیب به نظر می رسد. سعید عبدولی که به طور کلی از دایره تفکرات بنا خارج شده و پژمان پشتام هم چند باری برابر گرایی شکست خورده تا شانس چندانی برای المپیکی شدن نداشته باشد.

imageدر وزن 87 کیلوگرم که هنوز تکلیف سهمیه ایران هم مشخص نیست و در صورت کسب سهمیه بین رامین طاهری و حسین نوری یک نفر به المپیک می رود.در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی تقریبا خودش از مهدی بالی و مهدی علیاری جدا کرده و با کسب سهمیه در آلماتی هم بار دیگر توانایی هایش را نشان داد. البته که این دو رقیب تا لحظه آخر جایگاه ساروی را تهدید می کنند.در وزن 130 کیلوگرم انتخاب به مراتب سخت تر خواهد بود. از میان یک مدعی باتجربه یعنی امیر قاسمی منجزی و دو جوان موفق یعنی علی اکبر یوسفی و امین میرزازاده فقط یک نفر باید به المپیک برود.