شهرداری تبریز ۱۰ قرارگاه عملیاتی کرونا ایجاد کرد

شهرداری تبریز ۱۰ قرارگاه عملیاتی کرونا ایجاد کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول موسایی در جمع شهرداران مناطق ۱۰ گانه و مدیران شهرداری تبریز اعلام کرد: بر اساس مصوبات ستاد کرونای شهرستان تبریز و در راستای کمک به سیستم بهداشت و درمان برای تسریع در ریشه کنی بیماری کرونا، این قرارگاه‌ها فعالیت خود را از امروز آغاز کردند.

وی اضافه کرد: اولین جلسه هر قرارگاه امروز با مدیریت شهردار منطقه و با حضور نمایندگان ستاد مقابله با کرونا از جمله دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، سپاه و سایر دستگاه‌ها برگزار می‌شود.

قائم مقام شهردار تبریز عمده ترین محور فعالیت قرارگاه‌های عملیاتی ۱۰ گانه را کمک به اجرایی شدن منع تجمعات، اعمال دقیق محدودیت‌ها از جمله ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه‌های دو، سه و چهار عنوان کرد و افزود: علاوه بر این در هر منطقه با توجه به اماکن عمومی موجود در حوزه خود و نسبت به موارد ابلاغی، درمورد نحوه فعالیت آن اماکن نیز تصمیم گیری می‌شود.

وی اعلام کرد: در این راستا و بر اساس مصوبه ستاد کرونا، از فردا و پس از ساعت ۱۸ محدودیت‌هایی در مورد اصناف و نیز در اماکن عمومی از جمله در پارک ائل گلی و تفرجگاه عون ابن علی اعمال و به ویژه از تجمع و اطراق ممانعت خواهد شد.

موسایی با بیان اینکه قرارگاه‌های عملیاتی در دو حوزه ارشادی و اعمال محدودیت فعالیت خواهد کرد، گفت: در حوزه ارشادی گروه‌های صوتی شهرداری از فردا به شکلی ویژه فعالیت‌های خود را آغاز می‌کند و فضاسازی شهری نیز به پیام‌هایی تأثیرگذار در حوزه کرونا اختصاص می‌یابد.

موسایی همچنین از بسته شدن مسیرهای منتهی به وادی رحمت تبریز خبر داد و افزود: از این پس تنها تعداد محدودی از بستگان متوفیان، حتی متوفیان عادی، قادر به گذر از ورودی‌های تحت کنترل در وادی رحمت خواهند بود.

قائم مقام شهردار تبریز همچنین بر ضرورت حفظ سلامت کارکنان و مراجعان شهرداری تبریز تاکید کرد و گفت: ساعات کار و فعالیت شهرداری تبریز با اتخاذ تمهیداتی تا ساعت ۱۶ افزایش می‌یابد اما همچنان تاکید بر عدم مراجعه حضوری مراجعان است.