شمار اسرای فلسطینی مبتلا به کرونا به ۱۲۳ نفر رسیده است

شمار اسرای فلسطینی مبتلا به کرونا به ۱۲۳ نفر رسیده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، جمعیت اسرا و آزادگان «واعد» با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ۳ اسیر فلسطینی دیگر در زندان صهیونیستی «جلبوع» به ویروس کرونا مبتلا شدند. این مرکز حقوقی تاکید کرد که با ابتلای این ۳ نفر، شمار اسرایی که در شبانه‌روز گذشته به کرونا مبتلا شدند، به ۱۱ نفر افزایش یافت.

جمعیت واعد همچنین بیان کرد که تا این لحظه در مجموع ۱۲۳ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به کرونا مبتلا شدند که بیشتر آنها در زندان جلبوع محبوس هستند. این در حالی است که روز گذشته اسیر کمال ابو وعر اسیر فلسطینی که از بیماری سرطان حنجره رنج می‌بُرد و به ویروس کرونا هم مبتلا بود، به شهادت رسید.

پیشتر جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه های جداگانه ای به رژیم صهیونیستی نسبت به بی توجهی در قبال درمان اسرای مبتلا شده به ویروس کرونا هشدار دادند. این دو جنبش اعلام کردند: نهادهای حقوقی بین المللی باید به وظایف خود در قبال حمایت از اسرای فلسطینی و اجرای کامل پروتکل های بهداشتی در بازداشتگاههای رژیم صهیونیستی عمل کنند.

جنبش های حماس و جهاد اسلامی همچنین تأکید کردند که نزدیک به ۹۰ اسیر فلسطینی در زندان جلبوع به ویروس کرونا مبتلا شده اند و این مسأله بیانگر بی توجهی رژیم صهیونیستی نسبت به سلامت اسرای فلسطینی است.