شمارقربانیان کرونا در آمریکا به ۳۰۰ هزار نفر نزدیک شد

شمارقربانیان کرونا در آمریکا به ۳۰۰ هزار نفر نزدیک شد

به گزارش خبرگزاری مهر، وبگاه وُرلد میترز که آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در جهان را اعلام می‌کند، درباره آمریکا نوشت که شمار قربانیان ویروس کرونا (کووید ۱۹) در این کشور طی یک شبانه روز گذشته با افزایشی چشمگیر به مرز ۳۰۰ هزار نفر نزدیک شد.

وبگاه وُرلد میترز در این خصوص اعلام کرد: آخرین شمار مبتلایان به این ویروس ۱۶ میلیون و ۳۹ هزار و ۳۹۳ نفر است و تعداد قربانیان نیز به ۲۹۹ هزار و ۶۹۲ تَن افزایش یافته است.

بر اساس اعلام این وبگاه، آمریکا با احتساب این آمار در صدر فهرست کشورهای جهان به لحاظ شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان قرار دارد.

گفتنی است، خبرگزاری رویترز پیشتر اعلام کرده بود که افزایش بی‌سابقه موارد ابتلاء به کرونا در آمریکا، ظرفیت بیمارستان‌ها را به مرز انفجار رسانده است.

این در حالیست که همزمان با تمهید و تدارک مقدمات برای توزیع واکسن کرونا در سرتاسر ایالات متحده طی روزهای آینده، این کشور چهارشنبه هفته جاری نیز رکورد جدیدی از شمار قربانیان این بیماری ویروسی را ثبت کرد؛ به نحوی که بسیاری از ناظران می‌گویند شمار قربانیان کرونا در این روز به بیش از رقم کشته شدگان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ (۲۹۷۷ نفر) افزایش یافت.

در این میان، ایالت‌های تگزاس، کنتاکی، جورجیا، مینه سوتا و اوکلاهاما دارای بالاترین نرخ بستری بیماران کرونایی هستند. همچنین ظرفیت بخش مراقبتهای ویژه در صدها بیمارستان آمریکا تکمیل یا رو به تکمیل است.