خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

شروع نامطمئن خادم الشریعه در شب برتری برابر قهرمان آسیا (عکس)

شروع نامطمئن خادم الشریعه در شب برتری برابر قهرمان آسیا (عکس)

به گزارش "ورزش سه "،سوپرتورنمنت سریع ۱۰۰ هزار دلاری چالش پولگار ۲۰۲۱ با حضور   سارا سادات خادم الشریعه به عنوان نماینده ایران آغاز شد.در این رقابت‌ها که از  پنج شنبه آغاز شد و چهار روز ادامه خواهد داشت، ۲۰ شطرنج باز جوان حضور دارند و باید در ۱۹ دور برای کسب رتبه های  برتر به مصاف حریفان بروند.بانوی اول شطرنج ایران در روز اول این رقابت‌ها و در دور اول به مصاف دینارا سادوآکاسووا از قزاقستان رفت. این رقابت درحالی برگزار شد که خادم الشریعه با ریتینگ ۲۴۹۴ در این مسابقات حضور دارد و حریف او در دور اول، قهرمان حال حاضر بانوان آسیا با ریتینگ ۲۵۰۰ است.

imageخادم الشریعه در پایان این بازی و با مهره سیاه موفق شد قهرمان حال آسیا را شکست دهد و یک امتیاز در دور اول کسب کند.بانوی شطرنج ایران که شروع خوبی در تورنمنت داشت در ادامه و در دورهای دوم تا چهارم برابر حریفان خود شکست خورد و با کسب تساوی در دور پنجم 1.5امتیازی شد و شب نامطمئنی  را در آغاز رقابت ها سپری کرد.

imageاین مسابقه اولین رقابت از پنج مسابقه این تورنمنت است که شطرنج باز برتر این رقابت می‌تواند ۳ هزار دلار به جیب بزند. علاوه بر این نفر اول این رقابت‌ها می‌تواند به صورت مستقیم به مسابقات بعدی این تورنمت راه پیدا کند.