زندگی با کرونا را باور کنیم/ چهره خشن ویروس در ICU نمایان می‌شود

زندگی با کرونا را باور کنیم/ چهره خشن ویروس در ICU نمایان می‌شود

بهنام پیرحیاتی، در گفتگو با خبرنگار مهر، بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک برای کنترل بیماری کرونا در کشور تاکید کرد و گفت: من ماسک می زنم تا از شما مراقبت کنم و شما ماسک می زنید تا از من محافظت کنید.

وی با عنوان این مطلب که کادر درمانی در این ماه‌ها خسته و فرسوده شده‌اند، افزود: آنچه مسلم است، اینکه کرونا فعلاً هست و باید برنامه زندگی خودمان را بر اساس حضور این ویروس بنا کنیم و پیش ببریم.

پیرحیاتی با عنوان این مطلب که چهره خشن کرونا ویروس در آی سی یو دیده می‌شود، گفت: بیماران بستری در بخش‌های عادی هرگز متوجه سختی بیماری نمی‌شوند. اما، کسانی که در بخش‌های آی سی یو بستری می‌شوند و زیر دستگاه می‌روند، چهره خشن بیماری را می‌بینند.

وی با اشاره به فصل شیوع آنفلوانزا و همزمانی آن با پاندمی کرونا، افزود: اگر نخواهیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم، دشواری‌های آنفلوانزا را با کرونا خواهیم داشت و در این صورت، وضع بدتر خواهد شد.

پیرحیاتی با اشاره به افرادی که سلامت آنها در صورت ابتلاء به کرونا بیشتر از دیگران تهدید می‌شود، گفت: افرادی که ایمنی بدن آنها به هر دلیل از بین رفته مثل بیمارانی که شیمی درمانی می‌کنند و در فاز حاد بیماری قرار دارند. بیماران پیوند عضو، بیمارانی که کورتون استفاده می‌کنند و به خصوص نوع کورتون آنها باعث شود دیابت بگیرند، افراد دیابتی، افراد چاق و کسانی که دچار نارسایی کلیوی هستند، بیشتر در معرض تهدیدات کرونا قرار دارند.