رونمایی از دوکتاب به مناسبت سالروز شهادت طهرانی مقدم

رونمایی از دوکتاب به مناسبت سالروز شهادت طهرانی مقدم

مراسم رونمایی از دوکتاب هفدهمین روز و موشک جواب موشک به مناسبت سالروز شهادت حسن طهرانی مقدم برگزار شد.

رونمایی از دوکتاب به مناسبت سالروز شهادت طهرانی مقدمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار بهمن کارگر، رئیس ستاد حفظ و ارزش‌های دفاع مقدس در این مراسم گفت: نخستین فعالیت موشکی سپاه از کرمانشاه و پادگان شهدا با حضور سردار شهید حسن طهرانی مقدم آغاز شد و آن‌هایی که درباره ایشان تحقیق کردند، می‌دانند که او چیزی که نداشت غرور و تکبر بود و چیزی که داشت تواضع بود و در هر حالتی رفاقت می‌کرد.
رئیس ستاد حفظ و ارزش‌های دفاع مقدس یاد آور شد: سردار طهرانی مقدم در فرماندهی یگان موشکی، محیطی انقلابی، اسلامی و جهادی ایجاد کرد و همه بچه‌های حزب اللهی در کنار هم فعالیت می‌کردند تا او نیروی بازدارندگی هوافضای سپاه را به گونه‌ای جلو برد که امنیت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان تضمین شود و این توان دفاعی را مدیون سردار شهید طهرانی مقدم هستیم.
سردار کارگر؛ شهید طهرانی مقدم را از معدود افرادی برشمرد که از داشتن درجه خودداری می‌کرد و گفت: او هیچگاه دنبال منافع خود نبود و امیدواریم عاقبت همه ما همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید طهرانی مقدم عاقبت بخیر شود.


جوانان کشور با اندیشه شهدا در راه قدرت موشکی ایران بیشتر آشنا شوند


علی اصغر جعفری مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس نیز در این مراسم اظهار داشت: حوزه بازدارندگی موشکی جمهوری اسلامی در اثر نگاه امام راحل و رهبر معظم انقلاب به این موضوع بود و لازم است نسل جوان در جریان راهی که زحمات زیادی برای آن کشیده شده است، قرار بگیرند.
وی افزود: اینکه کشتی‌های تجاری و نفتی ایران در آب‌های آزاد بدون هیچ مزاحمتی فعالیت می‌کنند به دلیل همان قدرت موشکی جمهوری اسلامی است.
آقای جعفری با اشاره به دو کتابی که امروز رونمایی شد، خاطرنشان کرد: این دو کتاب ثمره همکاری موزه دفاع مقدس و نیروی هوا فضای سپاه است و امروز این نیرو مشت گره کرده مقابل دشمنان انقلاب است و این نقش مهم باید به گونه‌ای تبیین شود تا جوانان کشور با اندیشه شهدای در راه قدرت موشکی ایران بیشتر آشنا شوند.