رشد ۲۳۴ درصدی عملکرد واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی

رشد ۲۳۴ درصدی عملکرد واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی

رشد ۲۳۴ درصدی عملکرد واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ذبیح اله خداییان در همایش سراسری اجرا که با حضور معاونان و مدیران ستادی و استانی این سازمان به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، رفع حوائج مردم را نعمتی از سوی خداوند برای کارگزاران دانست و به بیان فضائل خدمت به خلق در کلام انبیا (ع) پرداخت.
وی با تقدیر از عملکرد قابل قبول واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی در ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر سراسر کشور، به بخشی از عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک در مقوله اجرا اشاره کرد و از رشد ۲۳۴ درصدی عملکرد واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
این مسئول عالی قضایی ادامه داد: عملکرد مختومه نیز نسبت به وارده ۱۴۴ درصد است و برای اولین بار شاهد رشد مثبت مختومه نسبت به وارده هستیم.
خداییان همچنین از وصول ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی معوقات بانکی با رشدی ۳۹ درصدی در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به معاونان اسناد، املاک و اجرای ادارات ثبت متذکر شد که پرونده‌ها را به طور مرتب رصد کنند و در صورت نیاز به آموزش، از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک پیگیری نمایند.
بازبینی در پرونده‌ها و تبیین پرونده‌های نیابتی موضوع دیگر مورد تاکید خداییان در این همایش بود.
وی تاکید کرد: در اسرع وقت همه پرونده‌ها بازبینی شود و پرونده‎‌های نیابتی که قابل اجرا است، اجرا گردد و در صورت عدم اجرا به منظور تعیین تکلیف به استان و شهرستان مربوطه بازگردانده شود.
خداییان همچنین با تاکید بر اینکه اجرای تبصره ماده ۱۳۱ قانون ثبت اسناد را در دستور کار قرار دهید، خطاب به مدیران ادارات ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: در سریع‌ترین زمان ممکن پرونده را به اجرا بگذارید و اگر بانک‌ها پیگیر اجرا نیستند تذکر دهید و در صورت اقدام نکردن، مراتب را به بازرسی استان و سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام نمایید.
معاون رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه پرونده‌ها باید الکترونیکی باشند، به اجرای ماده ۱۹ و ۲۰ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی و آیین نامه اجرایی آن گریزی زد و تاکید کرد: اگر دستگاهی به استعلام‌ها پاسخ نمی‌دهد، طرح دعوی صورت گیرد؛ چراکه دستور واحد ثبتی لازم الاجرا است.
در پایان مراسم از عملکرد مدیران کل ثبت اسناد و املاک سه استان آذربایجان شرقی، البرز و زنجان و روسای ادارات ثبت اسناد و املاک بوشهر، کاشان، آق قلا، بادرود، اهر، شهرکرد، مراغه، تبریز و خورموج در حوزه اجرای مفاد اسناد رسمی تقدیر شد.