خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

دو گل آفساید پرسپولیس را از نتیجه حذف کنید/ الهامی: فکر کردم مجری مدیرعامل پرسپولیس است

دو گل آفساید پرسپولیس را از نتیجه حذف کنید/ الهامی: فکر کردم مجری مدیرعامل پرسپولیس است

به گزارش ورزش سه، تیم نساجی بعد از سه برد متوالی با هدایت ساکت الهامی این هفته مقابل پرسپولیس با دو گل شکست خورد. ساکت الهامی در برنامه شب های فوتبالی، انتقاداتی نسبت به داوری و اظهارات مجری این برنامه داشت که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

نساجی جز مردم هیچ کس را ندارد

الهامی صحبت های خود را این گونه شروع کرد: طرف صحبتم با آقای درخشنده (مجری برنامه) است که گفتند آقای سیف الله پور بهتر است شما زیاد در مورد بحث های فنی داوری صحبت کنید و اجازه دهید کسان دیگر در این مورد صحبت کنند. ما که داور نداریم در مورد داوری صحبت کند. اگر آقای سیف الله پور صحبت نکند، چه کسی باید صحبت کند؟ من فکر نمی کردم، آقای درخشنده در مورد پرسپولیس طوری با آقای سیف الله پور صحبت کردند که من فکر کردم مدیرعامل پرسپولیس هستند! با این حال که به پرسپولیس احترام قائلم و به آقا یحیی و آقایان پیروانی و باقری و همه بچه هایشان ارادت دارم، ولی اینکه بگوییم آقای گل محمدی خیلی موقعیت داشتید و با وجود اینکه بازی دو هیچ شد درست نیست. اگر موقعیت ها را ببینیم به جز دو گل آفسایدشان، آنها دو موقعیت داشتند و ما سه موقعیت، این ها را باید بگویید. پنالتی و اخراجی که باید می شد را چرا نمی گویید؟ چرا این گونه با الفاظ بازی می کنید؟ نساجی جز مردم هیچ کس را ندارد. 

از استخری که آب ندارد صحبت می کنید

آقای درخشنده شما از استخری که آب ندارد صحبت می کنید. الان می توانید همه حرف ها را بزنید اما چرا همین تیم فصل گذشته که بحث کرونا هم بود با همین نساجی بازی نکرد؟ رفت و زمانی که بازگشت بازی کرد، آن موقع که کرونا نبود. نمی خواهم انگ بزنم اما بعضی تیم ها انقدر از بازی کردن خیالشان راحت است که فکر می کنم واکسن کرونا زده اند. 

این پر هزینه ترین پرسپولیس تاریخ بود

ما با پرسپولیسی بازی کردیم که پر هزینه ترین پرسپولیس تاریخ بود. خود آقای گل محمدی می توانند الان پشت خط بیایند. روزی که با ایشان صحبت کردم، گفتند که قیمت شهریار مغانلو به قدری بالاست که وسع مان نمی رسد. چطور می شود برای این ها هست برای ما و تیم های دیگر نیست. بعد بحث تعویض ها و کار تیمی و بازی با الفاظ می شود. با همه این حرفا که شما می زنید، مالکیت توپ ما 51 درصد بود و مالیکت توپ پرسپولیس 49 درصد. ما بیشتر از آنها پاس دادیم. آنها 7 تا کرنر زدند ما 6 تا زدیم. تیمی که پانزدهم جدول هست با اول جدول بازی کرده است. من هیچ حرفی با آقا یحیی، کریم و افشین ندارم؛ این ها بزرگ هستند هر چه بیایند و بگویند من قبول می کنم.

دفاعیان مجری برنامه در برابر صحبت های الهامی

در این بخش مجری برنامه از الهامی خواست تا صحبت هایی که مورد انتقاد این مربی واقع شده بودند را مرور کنند: "امید گلزنی پرسپولیس مقابل نساجی 2.59 بود. در شرایطی که تیم شما 0.94 بود. تعداد شوت های پرسپولیس 14 تا بود که 6 تا از آنها در چارچوب بود. تیم نساجی 8 تا شوت داشت که فقط 2 تا از آنها در چارچوب بود. ما نمی گوییم که نساجی بد است. من همان ابتدا عرض کردم که نساجی در شرایطی به مصاف پرسپولیس رفت که بازیکنان مبتلا به کرونایش دست این تیم را بسته بود. این را گفتیم که باشگاه نساجی رسما به باشگاه پرسپولیس نامه زد که در جریان باشید ما وضعیت را می بینیم. 

imageسازمان لیگ شما هم در جریان باشید که ما اعلام می کنیم اگر کسی برایش مشکلی ایجاد شود تقصیر ما نیست. در مورد آقای سیف الله پور نمی گوییم که صحبت نکنند. عرض من این است که اگر فردا بر اساس همین قاعده ای که آقای سیف الله پور بنایش را می گذارند، مدیرعامل فولاد، استقلال، پرسپولیس یا هر باشگاهی به خودش اجازه صحبت در مورد مباحث فنی را بدهد همان اتفاقی می افتد که حواشی مربوط به آن را در اوایل دهه نود شاهد بودیم. وگرنه همه اطلاعات و سواد فوتبالی دارند. اما بحث فنی را باید به آدم هایی بسپاریم که خودمان انتخاب کردیم و بحث های مدیریتی را هم کسانی انجام دهند که در مجموعه مدیر هستند.

وقتی بحث پینگ پنگی شددر پاسخ به اظهارات مجری برنامه ،ساکت الهامی اظهار داشت: شما گفتید که موقعیت بیشتری به دروازه ما داشتند (2.59). اگر دو گل آفسایدشان را بردارید موقعیت گل شان چطور خواهد شد؟ فکر می کنید که اختلاف ما و پرسپولیس چقدر است که هر دو گل شان آفساید باشد. (در این لحظه مجری برنامه اظهار داشت که بحث ما این است که بر اساس نتیجه بازی پرسپولیس دو گل زده و پیروز بازی شده است حتی به فرض اینکه هر دو گل آفساید باشد حتی به فرض اینکه چندین کارت به ضرر شما داده شود. مهم این است که این نتیجه ثبت شده و شما هر چقدر هم اعتراض کنید نتیجه عوض نمی شود. ما بارها عرض کردیم که آقای الهامی آمد و زحمت آقای جلالی را به سرانجام رساند. این تیم دارد نتیجه می گیرد و در بازی های بزرگ عملکرد خوب دارد. اما اینجا بحث فنی است. شما مطمئن باشید که هیچ عرقی نسبت به پرسپولیس، استقلال و هر تیم دیگری اینجا وجود ندارد.)

سرمربی نساجی صحبت های خود را این گونه به پایان رساند: صحبت من این است که تیم ما دارد مظلوم واقع می شود. ما دردمان را به چه کسی بگوییم؟ چون جدول الان ثبت شده ما کاری نمی توانیم انجام بدهیم؟ شما می گویید چیزی که در جدول نوشته شده 2-0 است. الان ما حق مان را از چه کسی بگیریم؟