دلار برای دومین هفته قرمزپوش شد

دلار برای دومین هفته قرمزپوش شد

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل رویترز، از شب گذشته و به عنوان آخرین روز معاملاتی هفته‌ای که گذشت ارزش دلار دوباره نسبت به ابتدای هفته کاهش یافت. در واقع این دومین هفته متوالی است که شاهد کاهش ارزش دلار در بازار جهانی هستیم.

یکی از دلایل آن عقب نشینی سود اوراق بدهی وزارت خزانه داری آمریکا و از طرف دیگر رویکرد بانک مرکزی این کشور در قبال اجرای سیاست‌های تسهیل اقتصادی بوده است. 

طی روز گذشته سود اوراق بدهی 10 ساله آمریکا به 1.5 درصد رسیده که پایین‌ترین میزان در یک ماه گذشته محسوب می‌شود و این در حالی بود که سود آن در پایان ماه گذشته میلادی 1.77 درصد بود. 

ماری دالی، رئیس بانک مرکزی سانفرانسیسکوی آمریکا نیز شب گذشته گفت که اقتصاد آمریکا تا رسیدن به شرایط متعادل تورم 2 درصدی و نرخ بیکاری نزدیک به صفر فاصله زیادی دارد. در واقع در آن زمان است که بانک مرکزی آمریکا سیاست‌های حمایتی خود را کاهش می‌دهد. 

شاخص ارزش دلار در آخرین معاملات که ارزش این ارز را در برابر 6 ارز مرجع ارزیابی می‌کند، در معاملات روز پنجشنبه به 91.4 واحد رسید که پایین‌ترین میزان در یک ماه گذشته بوده است. این شاخص البته در معاملات اروپایی به 91.65 واحد افزایش یافت. 

به طور کلی ارزش دلار طی هفته‌ای که گذشت 0.5 درصد پایین آمد و هفته قبل از آن هم 9 دهم درصد کاهش یافته بود.

انتهای پیام/ب