خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

دستگیری ۳۹ نفر در حوزه مقابله با جرائم جعل و کلاهبرداری

دستگیری ۳۹ نفر در حوزه مقابله با جرائم جعل و کلاهبرداری

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه مقابله با جرائم جعل و کلاهبرداری در تعطیلات نوروزی جزو اولویت‌ها بود، اعلام کرد: در این حوزه ۳۹ نفر را دستگیر کردیم.

دستگیری ۳۹ نفر در حوزه مقابله با جرائم جعل و کلاهبرداریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار علیرضا لطفی گفت: از ۲۸ اسفند تا پانزدهم فرودین طرح نوروزی پلیس آگاهی در پایتخت به اجرا درآمد که در مجموع اقدامات انجام شده، کل جرائم کاهشی هشت درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشت و این در حالی است که در سال گذشته به دلیل قرارگیری در روز‌های نخست شیوع کرونا مردم عمدتا در خانه بودند.
وی با بیان اینکه توان کشف پلیس نیز افزایشی ۱۲.۵ درصدی داشته است، گفت: در حوزه جرائم جنایی یعنی فقدان، قتل، آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، تجاوز و ... نیز کاهشی ۴۰ درصدی ثبت شد و در این مدت تنها دو پرونده قتل عمد در تهران داشتیم که عاملان آن دستگیر شدند، همچنین هیچ موردی از آدم‌ربایی و سرقت مسلحانه در پایتخت رخ نداد.
سردار لطفی ادامه داد: اشرافیت پلیس بر جرائم جنایی سهم مهمی در کاهش این آمار داشت؛ به طوری که قبل از تعطیلات نوروزی شش باند را که قصد انجام سرقت مسلحانه داشتند در عملیاتی پیش‌دستانه دستگیر کردیم.
رییس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه کیف‌قاپی در این مدت اندکی افزایش داشت، گفت: برخورد با کیف‌قاپی یکی از اولویت‌های ما در طرح نوروزی و همچنین در سال ۱۴۰۰ است.


موتورسیکلت ابزار ۶۰ درصد جرائم است


وی در ادامه به ضرورت ساماندهی موتورسیکلت سواران اشاره کرد و گفت: ابزار جرم در ۶۰ درصد جرائم موتور سیکلت است؛ یعنی ما در کلاسه پرونده‌ها که بررسی می‌کنیم موتورسیکلت جزو ابزار‌ها بوده است و از کیف‌قاپی گرفته تا زاغ‌زنی و ... بکار گرفته شده است.