دستگیری جاعل اسناد و مدارک در پایتخت

دستگیری جاعل اسناد و مدارک در پایتخت

دستگیری جاعل اسناد و مدارک در پایتختبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال گفت: یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و حضور ۲ نفر سارق مامور نما با لباس و تجهیزات پلیسی را در منزل خود گزارش داد که با حضور ماموران گشت کلانتری ۱۲۴ قلهک ۲ نفر سارق بنام‌های رضا و حسن دستگیر می‌شوند و پرونده‌ای با موضوع سرقت بعنف تشکیل و جهت رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی واصل می‌شود.
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات متوجه می‌شوند "سیامک " دارای سوابق متعدد کیفری است که با اخذ دستور قضائی و با اقدام به موقع پلیسی او نیز دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل می‌شود.
سیامک در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتباط با متهمان را داشت که با مواجهه حضوری و ارائه مستندات به ارتباط با آن‌ها اعتراف و اظهار کرد: با همدستی یکی از دوستانم بنام امیر اقدام به تنظیم سند مجعول در خصوص ملک شاکی کرده ایم و از این طریق قصد فروش ملک را داشتیم که با حضور شاکی نقشه مان برملا شد.
سرهنگ دستخال ادامه داد: پس از اعتراف "سیامک " کارآگاهان با هماهنگی مقام قضائی مخفیگاه "امیر "را در محدوده خیابان مطهری شناسایی و دستگیر می‌نمایند که در تحقیقات اولیه با اظهارات ضد و نقیض خود سعی در به انحراف کشیدن پرونده را داشتند که پس از مواجهه با ادله متقن کارآگاهان در تحقیقات تکمیلی مشخص شد امیر با تشکیل باند و با استفاده از مدارک هویتی یکی دیگر از همدستانش به نام سعید وکالت کاری به نام سیامک تنظیم کرده و با اسناد ساختگی تنظیم شده با هماهنگی شرکت‌های حفاظتی و مراقبتی که دارای تجهیزات پلیسی اعم از دستبند، بوده اند؛ خانه‌هایی را که از قبل شناسایی شده بود تصرف کرده و با اقدامات بعدی قصد فروش آن‌ها را داشته اند.
سرهنگ دستخال بیان کرد: اعترافات امیر طی شرحی به نظر مقام محترم قضائی رسید و با اخذ دستور قضایی سعید نیز در محدوده خیابان مرزداران دستگیر و به بزه انتسابی معترف شد.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی اظهار کرد: با تحقیقات تکمیلی ۳ نفر دیگر از شکات که با همین شیوه و شگرد مورد سرقت واقع شده بودند متهمان را شناسایی کردند و با تکمیل پرونده، متهمان با قرار صادره از سوی بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۳ تهران به زندان معرفی شدند.