دستگیری۵۰۰سارق و مالخر در طرح امنیت و آرامش

دستگیری۵۰۰سارق و مالخر در طرح امنیت و آرامش

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از اجرای نخستین مرحله از طرح «امنیت و آرامش» در پایتخت خبر داد.

دستگیری ۵۰۰ سارق و مالخر در طرح امنیت و آرامشبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای گفت: یکی از وظایف و اقدامات پلیس پیشگیری، پیشگیری از وقوع جرائم است و در همین راستا نیز تصمیم به اجرای طرحی جدید گرفتیم که بر اساس آن در هر عملیات بر یک جرم تمرکز ویژه داریم و عملیات‌ها حول محور آن انجام می‌شود.
وی ادامه داد: طرح امنیت و آرامش را در تهران آغاز کردیم که نخستین مرحله آن پس از انجام هماهنگی‌ها و اقدامات اطلاعاتی در بامداد روز ۱۹ آبان به مدت ۲۴ ساعت در سراسر تهران به اجرا در آمد.
سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۵۱ مرحله طرح منطقه‌ای، ۱۲۰ مرحله طرح محله محور و پنج مرحله طرح رعد در پلیس پیشگیری اجرا شده است، گفت: طرح امنیت و آرامش نیز طرح جدیدی است که از این به بعد در کنار دیگر طرح‌های ما با قدرت ادامه خواهد داشت.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در ادامه به تشریح دستاورد‌های نخستین مرحله از طرح امنیت و آرامش پرداخت و گفت: در اجرای این طرح که تمرکز آن بر سرقت داخل خودرو بوده است، ۵۰۰ سارق و مالخر شناسایی و دستگیر شدند.
وی ادامه داد: همچنین ۵۷ خودرو و ۲۹ دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف شد و ۴۳۸ مورد پرونده سرقت نیز به سرانجام رسید.
به گفته رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ۸۶۴ معتاد متجاهر نیز در اجرای این طرح جمع آوری و به مراکز بازپروری منتقل شده‌اند.
وی اضافه کرد: در این طرح مقادیری مواد مخدر، دو قبضه سلاح نیز کشف و ضبط شد.


بیش از یک میلیون عملیات در پلیس پیشگیری


وی در ادامه به بیان گزارشی از عملکرد پلیس پیشگیری تهران بزرگ از ابتدای سال ۹۹ تا ۱۹ آبان پرداخت و گفت: این آمار‌ها مختص پلیس پیشگیری است و تجمیع آمار‌ها در تهران از سوی ریاست پلیس پایتخت اعلام خواهد شد.
در این مدت یک میلیون و ۵۳۲ مورد ماموریت عملیاتی از سوی ماموران پلیس پیشگیری انجام شده و روزانه حدود ۷۵۰۰ مورد است.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در ادامه با بیان اینکه ۳۶ هزار و ۹۴۱ سارق و مالخر نیز از ابتدای سال تا ۱۹ آبان ماه در تهران دستگیر شده اند گفت: همچنین در این مدت ۸۸۸۲ دستگاه خودرو و ۴۸۷۶ دستگاه موتورسیکلت مسروقه نیز کشف و ضبط شده است.
وی تعداد کل پرونده‌های رسیدگی شده در پلیس پیشگیری را بیش از ۳۹ هزار و ۲۸۹ مورد اعلام کرد و گفت: در همین مدت ۱۳ هزار و ۴۷۲ خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر شدند و در مجموع یک تن و ۶۶۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز کشف شده است.
موقوفه‌ای تعداد پرونده‌های قاچاق رسیدگی شده در پلیس پیشگیری را ۵۰۶ مورد اعلام کرد و گفت: ۶۱۰ نفر نیز در این زمینه دستگیر شدند.


کشف ۱۹۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری


وی از کشف ۱۹۷ قبضه سلاح جنگی و شکاری خبر داد و گفت: ۱۱۶ قبضه از این سلاح‌ها از نوع جنگی و ۸۱ قبضه نیز از نوع شکاری بوده است.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از افزایش سه درصدی آمار وقوع سرقت از ابتدای سال جاری تا ۱۹ آبان امسال در مقایسه با سال قبل خبر داد و گفت: آمار کشفیات ما نیز افزایشی هفت درصدی داشته است.