خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

خوشحالم توانستیم از قهرمانی‌مان دفاع کنیم؛/ هانیه، لکی که دروازه‌بان است اما حامد نیست

خوشحالم توانستیم از قهرمانی‌مان دفاع کنیم؛/ هانیه، لکی که دروازه‌بان است اما حامد نیست

به گزارش "ورزش سه" هانیه لک گلر ملی‌پوش تیم ملی هندبال اشتادسازه که برای دومین فصل پیاپی تجربه بازی در مشهد را کسب کرد و توانست دو قهرمانی متوالی را با این تیم مشهدی در لیگ هندبال زنان ایران به دست آورد، در گفتگو با خبرنگار ما از شرایط لیگ هندبال زنان در فصلی که گذشت صحبت کرد. او هم‌چنین درباره تشابه فامیلی و البته پست بازی خود با حامد لک هم صحبت‌های جالبی را انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

 فدراسیون نگذاشت منبع درآمدی‌مان قطع شود

درباره لیگ پارسال واقعا باید بگویم که هیچ چیز معلوم نبود که به دلیل شرایط کرونایی برگزار خواهد شد یا خیر، اما فدراسیون تلاش زیادی کرد و خوشبختانه توانست مجوز برگزاری بازی‌ها را بگیرد که واقعا باید از رئیس فدراسیون بابت همه تلاش‌هایشان تشکر کنم؛ چرا که تنها منبع درآمدی ما از این ورزش است.

شرایط کرونایی ساختار برگزاری لیگ را تغییر داد

من برای دومین‌سال در کنار تیم اشتادسازه مشهد بودم، شرایط لیگ خیلی متفاوت بود چرا که در سالیان گذشته مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد اما به دلیل شرایط کرونایی مجبور شده بودند تا مسابقات را به صورت متمرکز در دو گروه و در چند دوره برگزار کنند؛ شرایط سختی بود و استرس کرونا هم مزید بر علت شده بود.

در قرنطینه کامل بودیم

تقریبا هر یک ماه یک‌بار به صورت متمرکز در گروه‌مان بازی می‌کردیم و شرایط سختی هم داشتیم، ما نزدیک به 5 6 ماه در مشهد بودیم و تمرینات‌مان را دنبال می‌کردیم؛ شرایط به طوری بود که کاملا در قرنطینه بودیم و به هیچ وجه اجازه خروج از اردو را نمی‌دادند، چرا که تقریبا 80 درصد تیم‌مان بازیکنان غیر بومی بودند. حتی برای خرید هم ما اجازه خروج به دلیل کرونا نداشتیم و باید به صورت آنلاین خریدهایمان را انجام می‌دادیم!

از قهرمانی‌مان دفاع کردیم

شرایط سختی بود و این شرایط برای همه تیم‌ها وجود داشت اما خوشبختانه توانستیم قهرمان شویم؛ برای ما رسیدن به این قهرمانی سخت‌تر بود چرا که باید از قهرمانی سال گذشته خودمان دفاع می‌کردیم. رقبای خوبی داشتیم و تیم‌های سپاهان و کازرون برای قهرمانی آمده بودند و تیم‌های خوبی داشتند، کازرونی‌ها فصل گذشته نایب‌قهرمان شده بودند و امسال هم با حفظ ترکیب و جذب چند بازیکن جدید به این عنوان رسیدند. تیم سپاهان هم بازیکنان خوبی را گرفته بود، حتی آن‌هایی که فصل گذشته با ما قهرمان شده بودند.

خداراشکر که توانستیم در مسابقات امسال که خاص‌تر از فصول گذشته برگزار شد و شرایط ویژه‌ای داشت و به صورت چند مرحله‌ای دنبال می‌شد، خداراشکر توانستیم به فینال برسیم و تیم کازرون را مجددا به مانند فصل گذشته شکست بدهیم و قهرمانی را به دست آوریم.

image

نسبتی با حامد لک ندارم

فقط تشابه فامیلی با حامد لک دارم و نسبت فامیلی با هم‌دیگر نداریم؛ جالبی ماجرا هم اینجاست که هر دوی ما  دروازه‌بان هستیم، من در هندبال و ایشان در فوتبال گلر شده‌ایم و تشابه فامیلی داریم اما صرفا تشابه است و نسبتی با ایشان ندارم؛ برای حامد لک هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

باید در ورزش قدر مالکان خصوصی را دانست

باید از آقای حسامی مالک باشگاه اشتادسازه تشکر کنم، چرا که واقعا برای ما زحمات زیادی را کشیدند و از ما حمایت کردند و تیم به بهترین شکل و با کامل‌ترین امکانات در مسابقات حضور پیدا کرد؛ واقعا ورزش بانوان کشور به انسان‌های چون آقای حسامی که در بخش خصوصی فعالیت دارند، نیاز دارد.

image

پخش زنده مسابقه فینال انگیزه‌بخش بود

چرا که بانوان با توجه به شرایطی که دارند و نادیده گرفتن‌شان، اسپانسرهای کمی جذب می‌شود و به هر حال ما پخش مستقیمی و پوشش رسانه‌ای نداریم و برای همین اسپانسرهایی کمی سوی ورزش بانوان می‌آیند؛ البته اقداماتی صورت گرفته، مثل پخش زنده مسابقه فینال که از سوی صفحه فدراسیون هندبال انجام شد و بینندگان زیادی هم داشت و ما از این ماجرا بسیار خوشحال بودیم. امیدوارم بیشتر از سوی رسانه‌ها و اسپانسرها حمایت شویم چرا که واقعا ورزش بانوان‌مان پتانسیل آن را دارد.