حیرت مردم محلی از تغییر رنگ عجیب رودخانه!

حیرت مردم محلی از تغییر رنگ عجیب رودخانه!

رودخانه!به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که چند روز پیش بود که تغییر رنگ یکشبه و ناگهانی آب رودخانه‌ای در چین، موجب حیرت ساکنان محلی در این کشور شد اکنون تغییر رنگ آب یک رودخانه‌ دیگر در روسیه خبرساز شده است.


تصاویر منتشر شده رودخانه «ایسکیتیمکا» را که رنگ آب آن به رنگ قرمز درآمده نشان می‌دهد. بنا به گفته مقامات محلی آب این رودخانه از یک زهکش مسدود شده در شهر «کِمِروف» سرازیر می‌شود. تغییر رنگ این رودخانه در حالی اتفاق می‌افتد که پیشتر نیز دو رودخانه دیگر در روسیه دچار تغییر رنگ مشابه شده بودند.
بیشتر بخوانیدتغییر رنگ رودخانه ایسکیتیمکا باعث نگرانی ساکنان شهر صنعتی کروف که رودخلانه از آن عبور می‌کند شده است. در حالی که مقامات محلی در منطقه سیبری در حال پیداکردن علت این پیده هستند ساکنان محلی گفتند که پس از وقوع این اتفاق اردک‌ها از شنا در آب سمی رودخانه خودداری می‌کنند.


یکی از ساکنان محلی در این باره گفت: «آب رودخانه شبیه به سوپ Borscht (نوعی آبگوشت سبزی دار روسی) است. اما احتمالا سمی‌تر است.» آندری ژرمن افزود: «هیچ اردکی وارد رودخانه نمی‌شود و همه در حاشیه رودخانه بسر می‌برند.»


گفتنی است؛ تغییر رنگ رودخانه ایسکیتیمکا در روسیه در حالی خبرساز می‌شود که چند روز پیش نیز تغییر رنگ رودخانه یِمائو، در منطقه «ژیانفِنگ» استان هبئی چین موجب حیرت مردم محلی شده بود.

انتهای پیام/