تلاش مجمع نمایندگان تهران برای رفع حاشیه‌نشینی پایتخت/ بررسی مشکلات تولیدی و زیست‌محیطی سیمان تهران

تلاش مجمع نمایندگان تهران برای رفع حاشیه‌نشینی پایتخت/ بررسی مشکلات تولیدی و زیست‌محیطی سیمان تهران

علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره بازدید اعضای این مجمع از کارخانه سیمان تهران اظهار داشت:‌ نمایندگان استان تهران در مجلس بنا دارند تا مشکلات تولیدی، زیست محیطی و حاشیه‌نشینی‌های پایتخت را بررسی کرده و برای برون رفت از آن با کمک مسئولین استانی و ملی راه حل پیدا کنند.

وی افزود: در بازدیدی که از کارخانه سیمان تهران انجام دادیم متوجه شدیم این کارخانه نیمی از سیمان مورد نیاز تهران را تأمین می‌کند و صادرات قابل توجهی هم به کشورهای منطقه دارد ولی بایستی با استفاده از دیپلماسی اقتصادی مشکلات واحدهای تولیدی در استان تهران را رفع کنیم.

 

image

 

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم در حوزه محیط زیست مربوط به کارخانه سیمان است اما سیمان تهران توانسته با همراهی سازمان محیط زیست و چک آنلاین خط‌های تولیدی این دغدغه‌ها را رفع کند اما برخی مشکلات همچنان در این حوزه وجود دارد که باید با همراهی مسئولان و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی مدیران این کارخانه نقش‌آفرینی کنند.

خضریان با اشاره به بازدید اعضای مجمع نمایندگان تهران در مجلس از حاشیه‌های شهر تهران و روستاهای پیرامون آن خاطرنشان کرد: متأسفانه در این مناطق همچنان شاهد محرومیت هستیم که بخشی از ناشی از مهاجرت از روستاها و مناطق دورافتاده به حاشیه تهران است که نیازمند ساماندهی جدی است.

 

image

 

وی افزود: متأسفانه در حاشیه های تهران زیرساخت‌های زندگی شهری وجود ندارد و خانوارها از حداقل امکانات روستایی نیز بی‌بهره‌ هستند ضمن اینکه مشکلات زیادی در حوزه‌های سلامت، آموزش، بهداشت و خدمات‌رسانی دارند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس گفت: تیمی از سازمان‌های مردم‌نهاد افراد فعال در حوزه خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی تشکیل داده‌ایم تا با استفاده از ظرفیت بالای استانداری، فرمانداری و مسئولین ملی و محلی مشکلات حاشیه‌نشینی در کلانشهر تهران را رفع کنیم.

 

image

 

خضریان تأکید کرد: با همکاری دستگاه‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان مقرر شد برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای رفع حاشیه‌نشینی در تهران داشته باشیم.

انتهای پیام/