خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

تعداد بیماران کرونایی بستری در گیلان همچنان روند صعودی دارد

تعداد بیماران کرونایی بستری در گیلان همچنان روند صعودی دارد

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط سخت استان گیلان از نظر کرونا، اظهار کرد: متأسفانه با توجه به افزایش ترددهای سطح شهری و شلوغی بازارها در اسفند ماه به دلیل نزدیک شدن به ایام عید و همچنین افزایش مسافران شاهد روند صعودی بیماران کرونایی در استان گیلان هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مجموع بیماران کرونایی گیلان به ۷۴۹ نفر در بیمارستان‌ها رسیده که طی هشت ماه گذشته بی سابقه بوده است، افزود: روند شناسایی بیماران نیازمند به بستری در مراکز درمانی طی یک شبانه روز نیز در گیلان رو به افزایش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه طی شبانه روز گذشته ۱۶۷ بیمار در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند، گفت: متأسفانه حال عمومی ۹۵ بیمار وخیم و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی با بیان اینکه استان گیلان در حال حاضر موج چهارم کرونا را تجربه می‌کند بسیار شدیدتر و از موج‌های قبلی است، اضافه کرد: شهروندان باید با جدیت و دقت بیشتری نسبت به گذشته دستور العمل ها و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

حیدرزاده با تأکید بر پرهیز از ترددهای غیر ضرور در سطح شهر، تأکید کرد: با توجه به قرمز و نارنجی بودن اکثر شهرستان‌های گیلان محدودیت‌های کرونایی و ترددی اعمال شده و بر اجرای آن نیز به صورت دقیق نظارت خواهد شد.