خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

تسهیل روند پرداخت مطالبات بازنشستگان شرکت مخابرات ایران

تسهیل روند پرداخت مطالبات بازنشستگان شرکت مخابرات ایران

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست بررسی پرداخت مطالبات بازنشستگان با همکاری مناطق مخابراتی در پی مصوبه هیات مدیره در این خصوص، با حضور مدیرعامل شرکت، معاونان و مدیران مرتبط حوزه ستادی و مدیران مناطق مخابراتی برگزار شد.


در این جلسه که نمایندگان کانون‌های بازنشستگان استان‌ها نیز به همراه مدیران مرتبط حوزه مالی و منابع انسانی در مناطق مخابراتی به صورت ویدیوکنفرانس حضور داشتند، سلطانی با اشاره به اهمیت رسیدگی به امور تمام کارکنان و بازنشستگان اعلام کرد: شرایط بازنشستگان و مطالبات بعضا انباشته آن‌ها و پرداخت آن، تکلیفی بر دوش مخابرات است که باید با همکاری مخابرات مناطق به صورت هماهنگ در ماه‌های اینده و ترجیحا هر چه سریع‌تر پرداخت شود.


وی با تاکید بر نقش مناطق مخابراتی در پرداخت مطالبات گفت: از ابتدای فعالیت تیم مدیریتی جدید، دغدغه اصلی گروه مدیریتی رسیدگی به مطالبات و پرداختی‌ها در بخش‌های مختلف بوده است که در همین راستا با مصوبه اخیر هیات مدیره، در تلاش هستیم تا با بهینه سازی مباحث مالی و منابع انسانی شرکت، این مطالبات را با همکاری استان‌ها سریعا پرداخت کنیم.


وی با تشریح بیشتر این مطلب گفت: هیات مدیره شرکت راهکاری را برای حل مطالبات در نظر گرفته که همکاری تمام مناطق مخابراتی در تحقق لاوصولی‌های مختلف و پرداخت ۵۰ درصد آن به مطالبات بازنشستگان را شامل می‌شود.


مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: با توجه به این که این موضوع، صرفا یک موضوع ستادی نیست، از تمام مدیران مناطق انتظار داریم، حامی این مصوبه بوده و حداکثر همکاری را داشته باشند.


سلطانی گفت: مناطقی که بیشترین پرداختی و همکاری را در این خصوص داشته باشند، پاداش‌هایی را دریافت خواهند کرد.


وی در پایان افزود: مطالبات بازنشستگان به چهار گروه تقسیم می‌شود که مابه التفاوت رفاهیات ۹۲ تا ۹۶، مطالبات صندوق ۶ درصد، مطالبات پاداش پایان خدمت و سکه‌های پرداختی، مطالبات بازنشستگان را شامل می‌شود که طبق این مصوبه هر چه سریع‌تر با همکاری مناطق مخابراتی و تامین مالی منابع، پرداخت می‌شود.


فرقانی معاون سرمایه انسانی شرکت نیز ضمن تاکید بر اهمیت این مصوبه در رفع دغدغه‌های بازنشستگان شرکت گفت: با این فرایند پرداخت مطالبات بازنشستگان نظام‌مند شده و با یک عزم ملی نهایتا در عرض چند ماه و حتی زودتر در کل کشور پرداخت می‌شود.
بیشتر بخوانیدوی همچنین افزود: در حوزه سرمایه انسانی، جدول مربوط به مطالبات برای تسهیل پرداخت بر طبق آیین نامه در چهار گروه، آماده گردیده است که مدیران مناطق و حوزه‌های منابع انسانی می‌توانند با استفاده از آن، پرداختی‌ها را به صورت نظام‌مند و به موازات تامین منابع از بخش‌های مالی استان‌ها به بازنشستگان گرامی شرکت انجام دهند.


معاون مالی شرکت مخابرات ایران نیز، به ۲ هزارمیلیارد تومان لاوصولی شرکت مخابرات ایران از مشتریان خود اشاره کرد و گفت: با وصول تنها یک چهارم از این مبالغ، میتوان تمام مطالبات بازنشستگان را تصویه کرد.


زارع همچنین اظهار کرد: همکارانی که در سال ۹۴ بازنشسته شده اند منوط به اینکه چه ماهی از آن سال را بازنشسته شدند از حقوق و مزایای سال ۹۴ بهره می‌برند، ولی آن دسته از عزیزانی که در سال‌های بعد بازنشسته شده اند دیگر از مزایای سال ۹۴ بهره‌مند نخواهند شد.


انتهای پیام/