خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

تدوام بارش‌ها در جنوب کشور

تدوام بارش‌ها در جنوب کشور

آقای محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: در جنوب سیستان و بلوچستان، مناطق مرتفع هرمزگان، جنوب استان کرمان و جنوب شرق استان بوشهر و بخش‌های غربی استان فارس شرایط برای وقوع رگبار و رعد و برق در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب مهیاست.
وی گفت: این شرایط را در کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به صورت خفیف پیش رو داریم.
کارشناس هواشناسی افزود: تداوم گرما و روند افزایش دما را در خوزستان و جنوب ایلام نیز پیش رو خواهیم داشت به طوری که دمای پیشینه ۴۹ درجه و حتی بالاتر را تجربه می‌کنند.
آقای اصغری گفت: در شر ق کشور باد‌های ۱۲۰ روزه حاکم است که توأم با گرد و خاک خواهد بود و اوج وزش این باد‌ها در مناطق زابل، هیرمند، هامون و نهبندان است.
وی افزود: در شرق استان کرمان نیز سرعت وزش باد در حد خیزش گرد و خاک خواهد بود و کاهش کیفیت هوا و دید افقی را نیز در پی خواهد داشت.
کارشناس هواشناسی گفت: در بخش‌های شمالی کشورمان از امشب کم کم با نفوذ جریان‌های شمالی توقع داریم بارندگی اتفاق بیفتد و به شکل محلی در آذربایجان شرقی و غربی و حتی اردبیل جاری شدن روان آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها را در پی دارد.
آقای اصغری در ادامه افزود: برای دامنه‌های البرز مرکزی و ارتفاعات در گیلان، بلندی‌های مازندران، ارتفاعات گلستان و بلندی‌های سمنان؛ وزش باد‌های شدید پیش بینی شده است و از فردا در سمنان باید منتظر وزش باد‌های شدید باشیم که در خراسان شمالی و رضوی نیز به همین ترتیب است و به خیزش گرد و خاک منجر خواهد شد که این گرد و خاک به استان‌های قم و مرکزی نیز منتقل می‌شود.
وی گفت: در تهران نیز از شنبه افزایش دما را پیش رو داریم که این افزایش دما در زنجان نیز اتفاق می‌افتد، اما در بخش‌های مرکزی وزش باد مهمترین پدیده خواهد بود.