تاکید مجمع نمایندگان تهران بر عدم افزایش تعرفه اینترنت/ لزوم رفع مشکلات زیرساخت‌های ارتباطی

تاکید مجمع نمایندگان تهران بر عدم افزایش تعرفه اینترنت/ لزوم رفع مشکلات زیرساخت‌های ارتباطی

علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: عصر روز گذشته مجمع نمایندگان استان تهران جلسه‌ای را با حضور مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، مدیرعامل ایرانسل، معاون مدیرعامل همراه اول، مدیرعامل رایتل، نماینده شهرداری تهران و حضور ویدئو کنفرانسی محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با دستورکار بررسی زیرساخت‌های ارتباطی استان تهران داشت. 

خضریان افزود: مسئولان حاضر در این جلسه، دغدغه‌ها و مشکلات پیش روی توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان تهران را تشریح کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در تشریح نقطه نظرات مطرح شده در جلسه مذکور، افزود: براساس صحبت‌های مطرح شده، از آنجایی که سرعت اینترنت خانگی نسبت به اینترنت موبایل کندتر است، نارضایتی‌هایی برای مردم ایجاد شده که با راه اندازی VDSL این موضوع تا حدودی برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسئولان حوزه ارتباطات رشد نرخ ارز را یکی دیگر از موانع موجود دانستند، اضافه کرد: صدور مجوز و عدم همکاری شهرداری در ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی از جمله دیگر موارد مطرح شده از سوی اپراتورها و نماینده شرکت مخابرات بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: به زعم مدیران اپراتورها حفظ کیفیت ارائه خدمات در حوزه اینترنت در گرو سرمایه‌گذاری است و از آنجا که براساس اسناد بالادستی هزینه ICT نباید بیش از ۲.۵ درصد از سبد خانوار را تشکیل دهد، امکان افزایش تعرفه وجود ندارد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در تشریح نقطه نظرات نمایندگان، ادامه داد: ناهماهنگی دستگاه‌ها در ارتقا زیرساخت‌های ارتباطی با توجه به شیوع ویروس کرونا، بی توجهی به توسعه شبکه ملی اطلاعات، کمک به ارتقا پیام‌رسان‌های داخلی و استفاده از بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌ها از جمله مسائل مورد نظر نمایندگان بود.

خضریان تصریح کرد: در نهایت مقرر شد با تشکیل کارگروهی متشکل از وزارت ارتباطات، شهرداری تهران، اپراتورها و نمایندگان استان تهران مشکلات پیش روی توسعه زیرساخت‌های ارتباطی تهران بررسی و راهکارهای رفع آن احصا شود.

انتهای پیام/