خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

تاکید سرلشکر باقری بر توسعه مناسبات با تاجیکستان

تاکید سرلشکر باقری بر توسعه مناسبات با تاجیکستان

تاکید سرلشکر باقری بر توسعه مناسبات با تاجیکستانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرلشکر محمد باقری در دیدار سپهبد شیرعلی میرزا وزیر دفاع جمهوری تاجیکستان گفت: وقتی با دوستان تاجیکی ملاقات می‌کنیم به جهت اشتراکاتی که با کشور تاجیکستان از دیر باز داریم، احساس خوبی داریم.
وی ادامه داد: دو کشور به لحاظ دین، فرهنگ، آداب و رسوم خیلی به هم نزدیک هستند و از اینکه آقای رئیس جمهور تاجیکستان این سفر را دستور داد صورت بگیرد، جای تقدیر دارد و خوشحال هستیم.
سرلشکر باقری گفت: جمهوری اسلامی ایران بلافاصله بعد از اعلام استقلال، کشور تاجیکستان را به رسمیت شناخت و روابط خود را در تمام سطوح سیاسی اقتصادی فرهنگی با این کشور توسعه بخشید، هرچند که در برخی مقاطع این روابط کاهش پیدا کرد، اما امیدواریم شاهد توسعه روابط باشیم.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با عبور از جنگ و تحریم‌ها، به پیشرفت‌های خوبی رسیده است و در بازدیدی که از صنایع و دستاورد‌های نظامی ما خواهید داشت این پیشرفت‌ها را مشاهده خواهید کرد و هرچه در جمهوری اسلامی مشاهده می‌کنید، متعلق به شماست.
سرلشکر باقری افزود: می‌توانیم روابط رو به رشدی داشته باشیم و شاهد روابط پیشرونده دو کشور باشیم و همچنین می‌توانیم نماینده‌ای را معرفی کنیم که با نماینده شما در ارتباط باشد.