تامین ۲۰ درصد نیاز بطری کشور در کارخانجات شیشه‌سازی بنیاد مستضعفان

تامین ۲۰ درصد نیاز بطری کشور در کارخانجات شیشه‌سازی بنیاد مستضعفان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، یحیی مالمیر چگینی با اشاره به فعالیت هلدینگ پایا صنعت سینا وابسته به بنیاد مستضعفان در حوزه تولید بطری های شیشه ای اظهار کرد: در حال حاضر 2 کارخانه تولیدی در این حوزه فعالند که هم اکنون تولیدی معادل 78 هزار تن انواع بطری های شیشه ای در سال دارند.

مدیرعامل هلدینگ گسترش پایا صنعت سینا اضافه کرد: میزان تولید بطری‌های شیشه ای در این 2 کارخانه، حدود 20 درصد نیاز کشور به بطری‌های آبمیوه، نوشابه های گازدار، ماءالشعیر، دوغ، شیر و شیشه‌های مظروف را تامین می کند.

وی با اشاره به صادرات این کارخانجات نیز گفت: هم اکنون حدود نیمی از محصولات تولیدی این 2 کارخانه به کشورهای دیگر صادر می شوند.

مالمیر چگینی در ادامه با بیان اینکه طرح های توسعه ای در این کارخانجات در 3 فاز در حال پیگیری است گفت: با تکمیل این 3 فاز، 180 هزار تن به تولیدات سالانه این 2 کارخانه اضافه می شود و تولیدات این شرکت ها، حدود 35 درصد نیاز بازار را تامین خواهد کرد.

مدیرعامل هلدینگ گسترش پایا صنعت سینا تاکید کرد: با توجه به اینکه ایران در تولید مواد اولیه شیشه، از جمله سیلیس و کربنات، خودکفاست، صنعت تولید شیشه در کشور علاوه بر اینکه مانع خام فروشی مواد اولیه می شود، می تواند سالانه تا 50 میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد.

به گفته وی، در حال حاضر این 2 کارخانه برای بیش از 600 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی دارند و با تکمیل 3 فاز توسعه ای آنها، اشتغالزایی مستقیم برای 750 نیروی کار دیگر نیز فراهم می شود.

انتهای پیام/