بهره‌برداری از سامانه داخلی ترمز واگن‌های باری/ ضرورت حمایت نظام مالی کشور از راه‌آهن

بهره‌برداری از سامانه داخلی ترمز واگن‌های باری/ ضرورت حمایت نظام مالی کشور از راه‌آهن

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مراسم ورود 122 دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل و 15 دستگاه لکوموتیو جرثقیل‌دار به شبکه ریلی، با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن برگزار شد.

در این مراسم مدیرعامل راه‌آهن اظهار داشت: امروز 122 دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه راه‌آهن ملحق می‌شود که امیدواریم با مساعدت‌های نظام مالی کشور در سال جهش تولید تا پایان سال تعداد زیاد دیگری از ناوگان وارد شبکه شود.

سعید رسولی ادامه داد: نهضت بهسازی و نوسازی ناوگان از سال گذشته در دستور کار شرکت راه‌آهن قرار گرفت و امیدواریم ناوگانی در شأن مردم داشته باشیم.

وی گفت: امروز همچنین از طریق تسهیلات خارجی که از سال‌های گذشته فراهم شده بود 15 دستگاه لکوموتیو جرثقیل‌دار وارد شبکه شد که موجب ارتقاء ایمنی شبکه ریلی می‌شود.

* اولین سیستم ترمز داخلی وارد مدار استفاده می‌شود

مدیرعامل شرکت راه‌آهن افزود: با همت کارخانجات راه‌آهن و حمایت از تولید داخل، امروز اولین سیستم ترمز ملی واگن‌های باری کشور افتتاح می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رسولی اظهار کرد: سیستم ترمز واگن، جزو سامانه‌هایی بود که 100 درصد در آن وابستگی خارجی وجود داشت و وارداتی بود اما امروز در داخل تولید می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین در راستای توجه به سرمایه‌های انسانی امروز سامانه پروژه مدیریت استعدادهای راه‌آهن افتتاح می‌شود؛ 3775 نفر از کارشناسان و مدیران راه‌آ‌هن در مرحله اول مخاطبان این طرح خواهند بود و اطلاعات خود را در سامانه بارگذاری می‌کنند در 6 مرحله ارزیابی می‌شوند و بدین ترتیب ما بانک اطلاعاتی خوبی از استعدادهای موجود راه‌آهن خواهیم داشت و در مشاغل کلیدی و انتخاب مدیران از این سامانه استفاده می‌شود.

انتهای پیام/