برگزاری هرگونه مراسم و برنامه تجمعی ممنوع است

برگزاری هرگونه مراسم و برنامه تجمعی ممنوع است

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه درجلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان تاکید کرد و گفت: دانشمندان ایران و دنیا همه بر این نکته تاکید دارند که شست‌وشوی مداوم دست‌ها، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید به خوبی رعایت شود.

وی با بیان اینکه فردی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند از حقوق اجتماعی محروم می‌شوند، اظهار کرد: در صورت ابتلاء باید هزینه‌های بیمارستان را به صورت قیمت تمام‌شده پرداخت کنند.

استاندار زنجان، گفت: برگزاری هرگونه مراسم و برنامه تجمعی تحت هر عنوانی ممنوع بوده و تمام مطب‌ها نیز باید بر اساس پروتکل‌های بهداشتی فعالیت کنند.

حقیقی تاکید کرد: هرگونه تجهیزات مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی برای مبارزه با کرونا باید تأمین شده و دستگاه اکسیژن‌ساز مورد نیاز بیمارستان‌های استان برای تمام شرایط اضطراری باید تأمین شود.

وی با بیان اینکه هیچ مشکل اعتباری در این خصوص وجود ندارد، ابراز کرد: قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا باید به صورت جدی و اجرایی در سریع‌ترین زمان به وظایف خودعمل کند.

استاندار زنجان؛ با بیان اینکه عملیات اجرایی برنامه راهبردی محله‌محور برای رویارویی با کرونا آغاز شده است، گفت: این موضوع نیز توسط علوم پزشکی بررسی شود.

حقیقی تصریح کرد: تشکیل قرارگاه به معنای حذف ستاد کرونا و کمیته‌های آن نیست و ستاد کرونا استان با قدرت به وظایف خود عمل کرده و قرارگاه نیز در استان با مسئولیت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و در شهرستان‌ها و بخش‌ها نیز به ترتیب با مسئولیت فرمانداران و بخشداران تشکیل می‌شود.

وی گفت: گزارش‌های ستاد باید به صورت روزانه و هفتگی باید به استان ارائه شود و قرارگاه باید علاوه بر آسیب‌شناسی، دلایل عدم اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی کرونا را بررسی کند.

استاندارزنجان، گفت: رسانه‌ها نباید هر چیزی که دلشان می‌خواهد بنویسند زیرا این کار با ذهنیت جامعه بازی می‌کند در حالی که جامعه باید آرامش داشته باشد.

حقیقی بررعایت مصوبات ستاد کرونا توسط اصناف اشاره کرد و افزود:: با هرکدام از دستگاه‌ها، اصناف و افرادی که پس از گذشت ۹ ماه از شیوع کرونا به هیچ راهی، مستقیم نبوده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند باید برخورد قضائی با انها شود.