خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

برگزاری مرحله سوم پویش ایران همدل با آغاز ماه رمضان

برگزاری مرحله سوم پویش ایران همدل با آغاز ماه رمضان

برگزاری مرحله سوم پویش ایران همدل با آغاز ماه رمضانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در نشست خبری آغاز پویش ایران همدل و طرح اطعام مهدوی افزود: امیدواریم سالی باشد که موانع رشد در همه عرصه‌ها از بین رود.
او با بیان اینکه در شرایط سخت کرونایی، رزمایش همدلی مواسات و کمک مومنانه، ایران را در دنیا سرافراز کرده است، افزود: پویش‌ها به عنوان مرحله اول همدلی نامگذاری و اطعام مهدوی برگزار شد و کمک‌های مردمی علاوه بر کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعغان، ۵۴۰ میلیارد تومان نقدی و غیر نقدی بود.
رئیس کمیته امداد ادامه داد: مرحله دوم پویش ایران همدل از عید غدیر شروع شد و تا پایان ماه صفر ادامه پیدا کرد و به عنوان احسان و اطعام حسینی مطرح شد.
آقای بختیاری با بیان اینکه سال گذشته همزمان با ورود به ماه محرم خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد مردم نذورات خود را در اختیار کمیته امداد قرار دهند، گفت: در مرحله اول و دوم پویش ایران همدل یکهزار و ۱۷۵ میلیارد تومان کمک‌های نقدی جمع آوری شد.
او با بیان اینکه همچنین ۴ میلیون بسته معیشتی در اختیار نیازمندان قرار گرفت، گفت: همچنین ۲۷ میلیون پرس غذای گرم در میان نیازمندان توزیع شد.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه ستاد مرحله سوم پویش ایران همدل تشکیل و با عنوان اطعام مهدوی و افطاری ساده نام گذاری شده است، گفت: امیدواریم ماه رمضان امسال به توجه به نظر مقام معظم رهبری در اجرای تداوم کمک‌های مومنانه قدم‌های موثری برداریم.
او با بیان اینکه بحث اطعام در ماه رمضان موضوعیت دارد و بسیاری از افراد نذر دارند و برای پاداش‌های زیادی توصیه شده است، افزود: در ماه مبارک رمضان امسال آشپزخانه‌ها راه اندازی می‌شود و نیازمندان تنها مددجویان نهاد‌های حمایتی نیستند بلکه همه افراد نیازمندی هستند که از قبل شناسایی شده اند.
بختیاری گفت: پایگاه‌های ستاد اجرایی و بنیاد مستضعفان نیز برنامه‌های خود را برگزار می‌کنند.
او با بیان اینکه رییس جمهور دستور داده است بسته حمایتی در اختیار نیازمندان برای ماه رمضان قرار گیرد، ادامه داد: مردم می‌توانند از طریق پایگاه‌های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری مشارکت کنند و کد دستوری *۱۴# و شماره حساب ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ در اختیار مردم است.
بختیاری با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیروی افتخاری در آشپزخانه‌ها کمک می‌کردند و غذا‌های گرم و بسته معیشتی را به خانه نیازمندان می‌بردند، گفت: در ماه رمضان سال گذشته ۱۲ میلیون غذای پرس گرم داده شد.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه امسال آستان مقدس رضوی برنامه ریزی خوبی کرده و از ۱۱۰ هزار خادمیار امام رضا استفاده کرده است، گفت: همچنین ۸۸۸ هزار بسته حمایتی در نظر گرفته شد که ارزش هر بسته ۵۰۰ هزار است و آستان مقدس حضرت معصومه قرار است هر افطار ۶ هزار غذای گرم در اختیار کمیته امداد قرار دهد که در میان نیازمندان توزیع می‌شود.