خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

باید خود را برای بدترین شرایط آماده کنیم/ سیاست‌های خصمانه آمریکا

باید خود را برای بدترین شرایط آماده کنیم/ سیاست‌های خصمانه آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز در سخنانی اعلام کرد: به دلیل سیاست‌های خصمانه و غیرقابل پیش بینی آمریکا علیه روسیه، باید خود را برای بدترین شرایط در خصوص روابط با کشور آمریکا آماده کنیم.

به گزارش اسپوتننیک، سخنگوی کرملین در این خصوص هشدار داد: مسکو به احدی اجازه نمی دهد روسیه را تهدید و یا موضوعی را به این کشور تحمیل کند.

وزیر خارجه روسیه نیز ساعاتی پیش اعلام کرد: به هرگونه تحریم آمریکا علیه روسیه واکنش نشان خواهیم داد. آمریکا و متحدانش، شرکای قابل اعتمادی نیستند نمی توان به آنها تکیه کرد. آمریکا موضع احمقانه‌ای را مقابل روسیه در پیش گرفته است. اقدامات آمریکا علیه روسیه باعث انتقاد های بیشتر در درون آمریکا می شود.

«ولادیمیر جباروف» معاون اول کمیته شورای فدراسیون روسیه در امور بین الملل نیز پیشتر هشدار داد: در صورت اخراج دیپلمات های روسیه از آمریکا، به این اقدام متقابلا پاسخ داده می‌شود. اگر دیپلمات های ما اجراج شوند، آمریکا با پاسخ شفافی از سوی ما مواجه خواهد شد. مسکو این اقدام آمریکا را تحمل نخواهد کرد. آن ها باید بفهمند که اینگونه اقدامات چقدر نامطلوب هستند.

براساس گزارش دیروز چهارشنبه شبکه تلویزیونی بلومبرگ، دولت آمریکا یک بررسی اطلاعاتی درباره نقش ادعایی روسیه در نفوذ سایبری «سولارویندز» و مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را به اتمام رسانده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی بلومبرگ، این دولت در نظر دارد اقدامی علیه دیپلمات‌های روسیه انجام دهد، به ویژه تحریم افراد نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و آژانس‌های مرتبط با ادعاهای مداخله انتخاباتی.