بازگشایی نماد پالایش یکم منتظر ثبت افزایش سرمایه دو پالایشگاه

بازگشایی نماد پالایش یکم منتظر ثبت افزایش سرمایه دو پالایشگاه

داوود رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که چرا هنوز نماد پالایش مربوط به صندوق پالایش یکم یا همان دارا دوم در پرتفوی برخی سهامداران قرار نگرفته است، گفت: این نماد در پرتفوی تعدادی از سهامداران قرار گرفته اما هنوز قابل معامله نیست چون نماد پالایش یکم هنوز باز نشده چون منتظر ثبت افزایش سرمایه دو پالایشگاه موجود در این نماد هستیم.

وی افزود: البته ما اطلاعات را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و بورس اوراق بهادار ارائه کردیم و باید الان نماد پالایش در پرتفوی سرمایه‌گذاران قرار گرفته باشد اما تأکید می‌کنم هنوز قابل معامله نیست.

مدیر پالایش یکم تصریح کرد: باید کارهای ثبت افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان که در پرتفوی پالایش یکم وجود دارد انجام شود و کاری می‌کنیم که مردم متضرر نشوند.

image
افزایش سرمایه شتران

رزاقی همچنین در پاسخ به این پرسش که ارزش سهام موجود در پالایش یکم اکنون از رقم اسمی هم پایین‌تر شده است، گفت: اول باید افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان اعمال شود و هدف ما این است که مردمی که سهام پالایش یکم را خریداری کرده‌اند، دچار زیان نشوند. ما کارهای اجرایی را انجام داده‌ایم،‌ برای بازگشایی نماد باید از بورس و سازمان خصوصی‌سازی پیگیری شود.

image
افزایش سرمایه شپنا

وی همچنین در پاسخ به این سوال که بالاخره نماد پالایش یکم چه زمانی باز می‌شود، گفت: اقدامات اجرایی را انجام داده‌ایم، کارهای باز شدن نماد دست من نیست و بعد از این که نماد بازگشایی شود باید بازارگردانی انجام شود و سعی می‌کنیم خریداران واحدهای پالایش یکم متضرر نشوند.

رزاقی همچنین گفت: اطلاعات افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان در سایت کدال منتشر شده است.

به گزارش فارس، طبق اطلاعات منتشره در کدال شرکت پالایش نفت تهران با نماد شتران، طبق مصوبه مجمع عمومی خود میزان سرمایه این شرکت را از 4400 میلیارد ریال به 7500 میلیارد ریال معادل 30 درصد افزایش داده است. همچنین طبق مصوبه مجمع عمومی پالایش نفت اصفهان سرمایه این شرکت از 5 هزار و 100 میلیارد ریال با 49 درصد افزایش به 76 هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته و اندوخته طرح و توسعه افزایش یافته است.

متن کامل اطلاعیه افزایش سرمایه شتران و شپنا را می‌توانیم از اینجا+ شتران شتران   شپنا شپنا  + دریافت کنید.

انتهای پیام/ب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌