خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

بازسازی سوریه و بازگرداندن آوارگان به این کشور ضروری است

بازسازی سوریه و بازگرداندن آوارگان به این کشور ضروری است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد سخنانی را در خصوص آخرین تحولات سوریه مطرح کرد.

وی در این خصوص گفت: درحال حاضر بازسازی سوریه و نیز فراهم کردن زمینه جهت بازگشت آوارگان سوری به مناطق محل سکونت خود یک امر ضروری است. ما در این زمینه تلاش می کنیم.

این مقام روسی در ادامه یادآور شد: اولویت کنونی روسیه در سوریه خنثی سازی مین ها و بمب های کارگذاشته شده در نقاط مختلف این کشور توسط تروریستهای تکفیری است. مسکو به دمشق کمک می کند تا در مناطق آزادشده تمامی مین ها و بمب ها خنثی شوند.

چندی پیش نیز «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل سخنانی را در خصوص تحولات این کشور مطرح کرده بود. وی گفته بود: دمشق که با سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی با جدیت تمام همکاری کرده است، هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی از سوی هر طرفی که صورت بگیرد را محکوم می‌کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد همچنین یادآور شد: کشورهای غربی و در رأس آنها ایالات متحده آمریکا اتهامات بی اساسی را به دمشق وارد می سازند. دمشق در زمینه تسلیحات شیمیایی هر نوع همکاری لازم با نهادهای ذی ربط را انجام داده است.

صباغ در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دولت سوریه همچنان خود را ملزم به همکاری با سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی می داند. ما همچنین از سفر اعضای کمیته حقیقت یاب به دمشق در ماه مارس برای تحقیق پیرامون استفاده از تسلیحات شیمیایی استقبال می کنیم.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد همچنین ضمن انتقاد از برخی سیاست های سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی، عنوان کرد: متأسفانه شاهد آن هستیم که این سازمان گزارشهای کارشناسان و شخصیت های علمی در رابطه با استفاده از سلاح های شیمیایی در «دوما» را نادیده می گیرد.