بازداشت مسئول تجهیز خودروهای بمبگذاری داعش در غرب عراق

بازداشت مسئول تجهیز خودروهای بمبگذاری داعش در غرب عراق

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، یک منبع امنیتی عراقی از بازداشت یک سرکرده داعش در غرب الرمادی در استان الانبار عراق خبر داد.

این منبع بیان کرد: نیروهای عراقی در جریان عملیات پیشدستانه در مناطق مختلف منطقه القائم در غرب شهر الرمادی موفق به بازداشت مسئول تجهیز خودروهای بمبگذاری شده داعش به همراه یک ترویست دیگر داعش شدند.

منبع مذکور تاکید کرد: بازداشت شدگان در تجهیز خودروهای بمبگذاری شده داعش و انفجار این خودروهای مرگبار، علیه نیروهای امنیتی و غیرنظامیان و نیز جنایت دیگر دست داشته‌اند.

منبع عراقی اعلام کرد: بازداشت این سرکرده تروریست‌های داعش پس از دریافت اطلاعات دقیق و رصد تحرکات این تروریست‌ها میسر شد.

این در حالی است که ساعاتی قبل هم منابع عراقی اعلام کردند که تکفیری‌ها با یورش به غرب الانبار ۴ غیرنظامی عراقی را ربوده‌اند.

بر اساس این گزارش، تروریست‌های تکفیری داعش این اقدام را در روستای «الرطبه» واقع در محور غربی استان الانبار انجام داده‌اند. طبق آخرین گزارش‌ها، تکفیری‌ها افراد ربوده شده را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند.

اخیراً برخی ناامنی‌ها در استان‌های صلاح‌الدین و دیالی عراق ظهور پیدا کرده است. در یکی از این حوادث بود که افراد ناشناس به منطقه «فرحاتیه» واقع در استان صلاح‌الدین یورش برده و ۱۲ تَن از شهروندان عراقی را ربودند و ۸ نفر از آنها را قتل عام کردند.

افزون بر این، افراد مسلح ناشناس به منطقه مقدادیه در استان دیالی نیز یورش بردند و شیخ علی فضاله الکعبی، از شیوخ عشایر این منطقه را ربودند. آنها پس از ربایش شیخ الکعبی وی را به قتل رساندند و سپس بدنش را بمب‌گذاری کردند. بمب‌های کارگذاشته شده در بدن شیخ الکعبی در هنگام تدفین پیکرش موجب شهادت فرزند و ۳ نوه‌اش شد.