خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

باران در برخی نقاط کشور از روزهای آینده/ باد شدید و گرد و خاک در غرب و جنوب‌غرب کشور

باران در برخی نقاط کشور از روزهای آینده/ باد شدید و گرد و خاک در غرب و جنوب‌غرب کشور

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امروز رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در مناطقی نظیر آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، قزوین، لرستان، همدان، همچنین شمال فارس، غرب اصفهان، شمال بوشهر و ارتفاعات استان‌های البرز، تهران و سمنان داریم.

وی افزود: روزهای شنبه و یکشنبه پیش‌رو در مناطقی که ذکر شد بارش‌ها شدت می‌یابد البته روز شنبه در غرب خلیج‌فارس، غرب مازندران، ارتفاعات کرمان و استان‌های ایلام، خوزستان، گیلان و یزد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت حتی در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهیم داشت.

اصغری  افزود: روز یکشنبه 22 فروردین در استان‌های البرز، تهران و غرب سمنان نیز بارش خواهیم داشت  و این شرایط جوی در استان‌هایی که پیش از این ذکر شد نیز حاکم است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌روز دوشنبه 23 فروردین در برخی نقاط شرق، جنوب‌شرق و شمال‌شرق کشور و روز سه‌شنبه در استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی خصوصا فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های واقع در شرق و شمال‌شرق و مرکز کشور بارش خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: در سه روز آینده وزش باد شدید و گرد و خاک در غرب و جنوب‌غرب کشور به ویژه استان‌ةای خوزستان، ایلام و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: روز آینده دمای هوا در سواحل خزر 6 تا 12 درجه کاهش می‌یابد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوبی پایتخ گفت:‌آسمان تهران روز آینده کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، همچنین فردا شب آسمان تهران به تدریج ابری خواهد بود و احتمال رگبار باران و وزش باد شدید وجود دارد بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 29 و 20 درجه خواهد بود.

وی اظهار داشت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 35 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و همدان با کمینه دمای 6 درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/ب