انهدام باند سرقت منازل کیانشهر

انهدام باند سرقت منازل کیانشهر

انهدام باند سرقت منازل کیانشهربه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه در تشریح خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منزل در حوزه سرکلانتری پنجم فاتب و ایجاد نارضایتی در بین شهروندان، موضوع در قرارگاه سرقت مطرح و پس از همفکری و تبادل اطلاعات، مراتب پی جویی و کشف جرم بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: افسران پایگاه برای بررسی موضوع و بازبینی دوربین‌های مداربسته به محل‌های سرقت مراجعه کردند و مشخص شد که سرقت‌ها توسط یک باند حرفه‌ای انجام شده است که عکس‌هایی از متهمان استخراج و نهایتاً یکی از آن‌ها به هویت "کریم " که از متهمان سابقه دار بوده شناسایی و در یافت‌آباد دستگیر شد.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: کریم در بازجویی‌های اولیه منکر ارتکاب هرگونه سرقت می‌شود که پس از مواجهه با مدارک بدست آمده از صحنه‌های سرقت چاره‌ای جزء اعتراف نداشت و در تحقیقات به چندین فقره سرقت از منازلی واقع در کیانشهر با همدستی فردی بنام "حسین " (سرکرده باند) و ۴ نفر از دوستانش به هویت‌های "یوسف"، "عزیز"، "عظیم" و "امیر" اعتراف کرد.
سرهنگ دولتخواه بیان کرد: با همکاری "کریم" محل اختفای متهمان در حومه تهران شناسایی می‌شود و با هماهنگی مقام قضایی تیم‌های عملیاتی پلیس آگاهی به طور همزمان جهت دستگیری متهمان به محله‌های مذکور مراجعه و در یک سلسله عملیات هماهنگ و ضربتی کلیه اعضای این باند مجرمانه را دستگیر می‌کنند و در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقادیری طلا، مبالغی وجه نقد و اثاثیه منزل کشف و ضبط شد.
وی افزود: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌ها به بیش از ۱۲ فقره سرقت منزل از محله‌های مختلف تهران بویژه شهرک کیانشهر اعتراف کردند.
حسین به عنوان سرکرده باند از شیوه و شگرد خود هم گفت با پرسه زدن در خیابان خانه‌هایی را که مالکان در آن حضور نداشتند شناسایی می‌کردیم و به شیوه تخریب قفل اقدام به سرقت خانه‌ها کرده و از مجموع سرقت‌ها بیش از دو میلیارد تومان بدست آوردیم.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهمان به بزه انتسابی پرونده در کنار شکات به دادسرای ناحیه ۱۰ ارسال و اعضای باند با قرار مجرمیت روانه زندان شدند.