خبرگزاری چهل بیست نیوز " />

ال‌کلاسیکو و اتفاقی که برای اولین بار رخ خواهد داد

ال‌کلاسیکو و اتفاقی که برای اولین بار رخ خواهد داد

به گزارش "ورزش سه"، دیدار حساس شنبه شب بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در ورزشگاه آلفردو دی استفانو، یکی از زمین های تمرینی کمپ والدیباس، برگزار خواهد شد.

 

دی استفانو دوازدهمین ورزشگاهی لقب خواهد گرفت که میزبان دیدارهای ال‌کلاسیکو بوده است. اولین بار ال‌کلاسیکو در سال 1902 و در Hipódromo de la Castellana مادرید برگزار شد؛ محلی که بیشتر برای مسابقات اتومبیل رانی مورد استفاده قرار می گرفت. این تنها ال‌کلاسیکوی رسمی است که در آنجا برگزار شده، در حالی که 244 مسابقه دیگر بین ورزشگاه های سانتیاگو برنابئو(98)، نوکمپ(88)، لس کورتس(30)، چامارتین(17)، مستایا(3)، اودانل(3)، وندامتروپولیتانو(2) ، ولودرام پارک(1) ، ویسنته کالدرون(1) و لا روماردا (1) تقسیم شده است.

 

 

image

 

 

بعد از شروع گسترده‌ ویروس کرونا باشگاه رئال مادرید کار بازسازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را آغاز کرد و به همین دلیل از آن زمان تا به حال کهکشانی ها در آلفردو دی استفانو از حریفان خود میزبانی می‌کنند؛ ورزشگاهی که 6000 نفر گنجایش دارد اما به دلیل شرایط موجود هواداران در آن حاضر نمی شوند.

 

آلفردو دی استفانو در سال 2006 و در کمپ تمرینی والدیباس افتتاح شد. این استادیوم تا سال 2020 میزبان تیم دوم رئال مادرید یعنی کاستیا بود که در دسته دوم و سوم اسپانیا توپ می زد. البته دی استفانو پیش از این نیز میزبان ال‌کلاسیکوها بوده است اما نه میان تیم های اول رئال مادرید و بارسلونا.

 

 

image

 

 

این ورزشگاه دارای تجهیزات پیشرفته است؛ از گرمایش زیر زمین و یک محوطه بزرگ مطبوعاتی گرفته تا صفحات خورشیدی سازگار با محیط زیست. با این وجود رئال مادرید بعد از انتقال بازی های تیم اول به دی استفانو، این ورزشگاه را بیش از قبل تجهیز کرد. کارهایی نظیر قرار دادن دوربین های مورد نظر لالیگا و یوفا در آن و اقداماتی در راستای سازگار شدن با شرایط کرونایی.

 

از طرف دیگر حالا رئال مادرید کاملاً نسبت به بازی در این استادیوم احساس راحتی می‌کند و زین الدین زیدان نیز با این مکان آشناست چرا که پیش از این در قامت مربیگری کاستیا در دی استفانو تمرین و بازی کرده است. همچنین اسطوره و نماد باشگاه رئال مادرید یعنی سرخیو راموس اولین گل خود را در سال 2006 در این استادیوم به ثمر رساند.

 

 

image

 

 

حالا، 15 سال بعد، دی استفانو میزبان ال کلاسیکو خواهد بود؛ صد و هشتاد و دومین بازی رئال مادرید و بارسلونا در تاریخ لالیگا و دویست و چهل و ششمین دیدار رسمی دو تیم در تمام دوران.

 

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا

This Content Is Provided By LaLiga In Partnership With Varzesh3