افزایش شمار بستری بیماران کرونا در اردبیل به ۴۳۷نفر

افزایش شمار بستری بیماران کرونا در اردبیل به ۴۳۷نفر

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان آخرین آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان بستری شدند که با این تعداد شمار کل بستری‌های بیماران کرونایی استان به ۴۳۷ نفر افزایش یافت.

وی از جان باختن ۶ بیمار مبتلا به کرونا در یک روز گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد، ۳ نفر در اردبیل و ۳ نفر نیز در پارس آباد جان خود را از دست دادند که متأسفانه ۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های آی. سی. یو بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند که حال عمومی این تعداد از بیماران وخیم گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به تفکیک آمار مبتلایان به کرونا در ۲۴ گذشته بر اساس شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: از مجموع ۷۶ بیمار جدیدی بستری شده، ۴۹ نفر در اردبیل، ۸ نفر در پارس آباد، ۱۰ نفر در مشگین شهر، ۳ نفر در گرمی، ۵ نفر در خلخال و یک نفر نیز در بیله سوار مبتلا به کرونا بستری شده اند.

حبیب زاده وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های استان را نگران کننده عنوان کرد و گفت: در حال حاضر وضعیت بیماری کرونا در شهرستان‌های اردبیل و مشگین شهر حاد و بحرانی، خلخال و پارس آباد قرمز، نیر، سرعین و بیله سوار نارنجی و کوثر، نمین، گرمی و اصلاندوز زرد است.

وی از بهبودی و ترخیص ۶۶ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و افزود: لازمه کاهش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا توجه جدی مردم به هشدارهای ستاد ملی مقابله با کرونا است که در استان اردبیل متأسفانه شاهد عدم رعایت این دستورالعمل‌ها از سوی مردم و اصناف هستیم.

پلمب محل کسب، بیخ گوش اصناف متخلف

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اشاره به آغاز محدودیت‌های کرونایی در سطح استان، خاطرنشان کرد: با توجه به صعودی بودن روند ابتلاء و مرگ و میر بر اثر کرونا در استان اردبیل، ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا محدودیت‌هایی در مورد ساعات کاری اصناف و تعطیلی برخی اماکن عمومی در سطح شهر وضع کرده و تخطی از محدودیت‌ها به پلمب بدون اخطار اصناف منجر می‌شود.

حبیب زاده از مردم خواست تا با استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی، عدم حضور در اماکن عمومی سرپوشیده و جمع‌های خانوادگی و نیز خودداری از مسافرت‌های غیرضروری به شهرستان‌ها و استان‌های همجوار به ریشه کن شدن این بیماری کمک کنند تا در آینده‌ای نزدیک شاهد روند نزولی این بیماری باشیم.