اعمال محدودیت‌های کرونایی در کردستان/وضعیت مریوان فوق بحرانی است

اعمال محدودیت‌های کرونایی در کردستان/وضعیت مریوان فوق بحرانی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری کردستان؛ محمدابراهیم زارعی اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، برخی محدودیت‌های یک ماهه و ۱۰ روزه ویژه اصناف و برخی دستگاه‌ها در استان کردستان تعیین و از امروز ۲۰ آبان ماه اعمال می‌شود.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان، این محدویت‌ها از امروز آغاز می‌شود و شامل مشاغل رسته‌های شغلی ۲، سه و چهار خواهد بود که به‌مدت یک ماه فقط تا ساعت ۱۸ عصر مجاز به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: مشاغل گروه‌های سه و چهار نیز در این مدت همچنان دارای محدودیت بوده و تعطیل خواهند بود اما مشاغل گروه یک باید تحت هر شرایطی به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان افزود: نظارت بر روند فعالیت، اعلام گزارش و برخورد با تخلفات احتمالی مشاغل حسب مصوبات جلسه سی و سوم ستاد ملی و مصوبات جلسه ۴۱ ستاد بر عهده کارگروه نظارت و ارزیابی با مسئولیت اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی شامل اخطار، جریمه و پلمب خواهد بود.

وی یادآور شد: با توجه به این مصوبات، فعالیت همه شعب بانک‌های استان در راستای صورتجلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی بانک در ۱۸ آبان ماه و تصویب ستاد استانی از ۲۰ تا ۲۹ آبان ماه به‌مدت ۱۰ روز تعطیل خواهند بود.

زارعی تاکید کرد: در هر شعبه یک نفر از مسؤولان و یکی از متصدیان امور بانکی از ساعت ۹ تا ۱۲ حضور دارند و نیروهای حوزه‌های ضروری و دوایر ستادی از جمله مدیریت، بازرسی، انفورماتیک و حسابداری نیز به صورت کشیک ارائه خدمت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان خاطرنشان کرد: خودپردازها به‌صورت روزانه پول‌گذاری شده و از ارسال پیامک و اخطار به بدهکاران و ضامنان آنان در این دوره تعطیلی ۱۰ روزه نیز خودداری می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان گفت: مراکز آموزشی موظف هستند فعالیت خود را حداکثر با بهره‌گیری از ۵۰ درصد نیروی انسانی انجام داده و بقیه مشمول نوبت‌بندی و دورکاری خواهند بود.

وی تصریح کرد: دفاتر اسناد رسمی از تاریخ ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذر ماه تعطیل و دفاتر خدمات قضائی با رعایت فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

گفتنی است، هم‌اکنون ۶ شهرستان کردستان شامل سنندج، بیجار، بانه، کامیاران، مریوان و سقز در جمع ۸۹ شهرستان دارای وضعیت بحرانی از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته که در این مناطق وضعیت مریوان فوق بحرانی گزارش شده است.